Jdi na obsah Jdi na menu
 


Student jsem už dávno nebyl, ale na tu slavnou studentskou demonstraci, která skončila na Národní třídě masakrem (zcela běžným na všech demonstracích na západ od nás), jsem samozřejmě šel. Jako na všechny předtím, počínaje „Palachovým týdnem“. Když jsme zahnuli kolem divadla do policejní pasti, otevřelo se v Kapličce jedno okno a kdosi s rukama široce rozpřaženýma odtamtud zvolal: „Už to prasklo!“ Trochu jsem na to zíral. Přišlo mi to jako závěrečná scéna z Kafkova Procesu. Jako sen, do něhož jsem se probudil.

Druhý den nastalo ticho. Takové, jako bývá v oku uragánu. Volal jsem všem novinářům, které jsem znal. Vzhledem k tomu, že jsem pracoval v časopisu Květy, nebylo jich málo. Věděl jsem, že mi odposlouchávají telefon, ale teď už to bylo jedno. Dal jsem dohromady jakousi skupinku. Sejdeme se zítra – symbolicky na Náměstí míru. Nevěřil jsem, že přijdou. Spíš jsem se bál, že je StB sbalí. Když jsem je všechny na náměstí u svaté Ludmily uviděl, trochu jsem na to zíral.  

Kapitolky odtamtud

1) Skupinka vyrostla v hlouček. Překvapila mě řada neznámých tváří. Ty známé mi je představovaly. Mezi nimi i jakéhosi Mirka Štětinu. Sympatický chlapík. Prý je navázán na Sověty, takže ho budeme potřebovat. Hledali jsme místo, kde bychom mohli jednat. Vůbec si nevzpomínám, kdo navrhl nedalekou redakci Lidové demokracie (dnes Palác Charitas). Vydali jsme se tam. Hlouček se k mému úžasu rozrůstal na docela slušný zástup. Odněkud se vynořovaly další a další postavy. Než jsme dorazili na místo, mohli jsme připomínat demonstraci extrémistů. Nikdo si nás ale nevšímal. Nejméně ze všech uniformovaní policisté.

Byla sice neděle večer, ale jako zázrakem nám ihned otevřeli velký zasedací sál. V čele stolky a na nich psací stroj. Trochu jsem na to zíral. Sál byl skoro plný. Znal jsem ale sotva polovinu. Zažertoval jsem, že způli tu jsou mezi námi určitě estébáci, takže ani nemusíme dělat zápis. Mnozí se zasmáli. Mnozí ne. 

2) Navrhl jsem, že sepíšeme krátkou rezoluci, jíž se obrátíme na domácí instituce i zahraničí novináře se zprávou o tom, co se na Národní skutečně stalo. A že vyjádříme nedůvěru novinářskému svazu, protože mlčí. Sál rovněž téměř mlčel. Seděl jsem za strojem a ťukal. Aktivní byli především mladíci v prvních řadách. Studenti žurnalistiky, jak se ukázalo. Pořád vyskakovali a doplňovali kacířské věty o další dramatické požadavky. Jeden se představil jako Bohumil Pečinka. Trval na tom, že musíme žádat okamžité zrušení ústavní teze o „vedoucí úloze KSČ“. Trochu jsem na to zíral. V té chvíli ještě nikdo nevěděl, že začala revoluce. Tedy kromě té poloviny sálu. Té, kterou jsem neznal. Naťukal jsem to tam. Měli ti mlaďoši pravdu. Nebylo na co čekat. Stejně nás za chvíli seberou. Pár postav se ze sálu vytratilo.

Sdělil jsem auditoriu, že zakládám Nezávislé sdružení novinářů, NSS. Teď. Tady na místě. „Uděláme legitimace!“ zajásal chlapák Štětina. Trochu jsem na to zíral. To mě nenapadlo. Posadil se vedle mě a poplácal mě po zádech: „Číslo jedna budeš mít ty, dvojku třeba já a legitimaci s číslem tři dostane korespondent Komsomolské pravdy. Je shodou okolností právě v Praze – a napíše o nás.“ To vypadalo jako dobrý nápad. 

Čtěte ZDE: Oslavili jsme svou svobodu: 70 let totality pokračuje podle starých not. Husákovy děti jako neužiteční idioti. Brusel nás zbaví Babiše i Zemana. Podlý Putinův mráz udeřil nečekaně: v zimě! Hrátky s čertem končí?

Když jsme opouštěli místo činu, nikdo nás nezatkl. Ne, že by mi to vadilo, ale... nedávalo to nějak smysl. Tak jsme totalitní stát, nebo ne? Jenže pak se všechno rozběhlo takovým tempem, že na myšlenky nezbyl čas.

3) Také Václav Havel se dozvěděl, že je revoluce, a přijel z Hrádečku do Prahy, aby se mohl přestěhovat na Hrad. Občanské fórum obsadilo Špalíček, část domu v patě Václavského náměstí. Zašel jsem tam jednou. Potřeboval jsem se poradit, jak získat prostor v tiskárně, kterých byl tehdy nedostatek. Odešel jsem totiž z Květů, a začal připravovat týdeník Reflex – opozici proti mediálnímu mainstreamu.

Vystoupal jsem po schodech, a otevřel náhodně jedny dveře. V prázdné místnosti seděl Petr Uhl, vězeň režimu, muž, který uvedl „sametovku“ do chodu. Poslal totiž na Západ falešnou zprávu (dezinformaci, fake news) o tom, že policisté na Národní zabili studenta Šmída. Když se po pár dnech zjistilo, že nikdo nezahynul, neb šlo o nastrčeného figuranta tajné policie, už nešlo nic zastavit. Rozhořčený lid byl na nohou. Neb se z Československé televize dozvěděl, že je revoluce a že se to už smí. 

Disident ke mně zvedl pátravě oči od stolu, na němž se povalovaly mocné svazky dolarových bankovek, které zjevně právě počítal. Trochu jsem na to zíral. Řekl jsem, kdo jsem a co chci. Byl milý. Rád mě prý poznává. Jedna moje povídka z poloviny sedmdesátých let jim prý ve vězení udělala velkou radost a naplnila je nadějí. Potěšilo mě to. Méně to, že není prý o čem se radit. Místo rad vzal telefon – a za chvíli už jsem tiskárnu měl. Trochu jsem na to zíral. Slušně jsem poděkoval. Maličkost, řekl. Popřál mi hodně štěstí a zase se sklonil nad zelenými papírky, které znamenají svět.

Kapitolky odtud

1) Nedávno mi někdo zavolal. Mluvil česky, ale měl měkký ruský přízvuk. Chtěl se se mnou sejít. Proč ne? Jeho hlas mi něco připomínal, ale přece nebudu neznámého upozorňovat, že mám odposlouchávaný telefon. Když jsme se potkali, bylo všechno jasné. Byl to člen NSS č. 3. Ten korespondent Komsomolské pravdy, který o nás jako první dal vědět světu Sovětů. Padli jsme si do náručí, a konstatovali, že jsme kupodivu přece jen trochu zestárli.

Sháněl se po svém velkém příteli Mirku Štětinovi. Vysvětlil jsem, že se Velký stal poslancem Evropského parlamentu. Kariéru udělal jako přední komunistobijec, který usiluje o zákaz komunistické strany i poté, co to ostatní už dávno přestalo bavit, protože pochopili, že bolševici jsou už dávno jinde. 

Trochu na to zíral, protože prý „Mirek přece býval komunista.“ A možná ne jen to. Po celou normalizaci jezdil po Sovětském svazu do míst, kam se jen tak někdo nedostal. Bral svého sovětského druha s sebou, spali u jednoho ohně, o všechno se dělili. A teď mu nevezme telefon ani jeho asistentka. Ale prý se ještě pokusí. Třeba je to jen omyl. Radši jsem se zeptal, jestli má ještě legitimaci s číslem 3. Měl. Já už ne.

Nedlouho nato jsem se dočetl, že mu naše úřady sebraly novinářskou akreditaci. Že jsem tušil, kdo mu to zařídil, to ano. Že bych na to zíral, to zrovna ne.

2) Tu legitimaci jsem ostatně brzy zaměnil za jinou. Z Nezávislého svazu jsme udělali Syndikát novinářů. To podivné slovo navrhl Vladimír Bystrov. Báječný člověk a skvělý novinář. To on mě onoho večera „na Míráku“ seznámil s Mirkem Štětinou. Pan Bystrov je již na Pravdě Boží. Moc toho lituji, ale jaksi... alespoň nemusí zírat.

Řídil jsem ustavující schůzi Syndikátu. Prvním Syndikem jsme zvolili bývalého disidenta, který pár dnů po té scénce na Národní opustil vězení. Moc jsem se těšil, jak teď bude novinářská organizace fungovat. Začala. Nejprve se starali, jak prodat dům v Pařížské ulici, jenž si jaksi... zprivatizovali, právě tak, jako si mnozí novináři „zprivatizovali“ noviny, v nichž byli do té doby zaměstnáni. Trochu jsem na to zíral.

Za rok, na první výroční schůzi, jsem byl první novinář, který ze Syndikátu vystoupil. Trochu na to zírali.

Čtěte ZDE: Republice je 100 let: Pravda a láska již dávno zvítězily? Just imagine. Další výročí za dveřmi, jedenácté číslo dokonce již klepe. Kam půjdete rozsvěcet svíčky? Vstříc dušičkové věčnosti

3) Petr Uhl se stal na čas ředitelem ČTK. Vzhledem k tomu, jakou měl kvalifikaci s šířením dezinformací (ovšemže těch správných) to bylo dozajista šikovná volba. Jeho ženu zase zvolili ombudsmankou, zatímco jejich děti... 

Ale no tak. Vždyť to je správné. Rodiny mají držet při sobě. Ostatně jako věrní celoživotní přívrženci cesty k socialismu vytýčené Velkým Mao-tse-Tungem musejí být spokojeni. Jejich sen se plní. Náš stát již opět není suverénem na svém území, znovu je tu cenzura „špatných názorů“, místo rušiček nás chrání vypínání „nepřátelských“ internetových žurnalistů, mainstream – jako ten předpřevratový – brání demokracii, jen už ne lidovou, ale liberální, Bohumil Pečinka a „jeho“ mlaďoši v prvních řadách. Mládí vpřed. A ti, kteří s tím nesouhlasí, jsou jen extrémisté a zaprodanci – i když s pootočením podle Osy. Ze Západu na Východ.

Jak psal Jacques Prévert, básník mně milý: „...hrnce chryzantém své místo nezmění.“

Něco se ale přece změnilo. Tak trochu zírám, že už na to nezírám. Asi, že už mám na to léta. A v srdci milého Pána Boha. Vždyť všechno kolem je krásné. Nemohu si stěžovat. Všechno se mi zdařilo. 

Jen ten sen, řečeno s básníkem z nejmilejších, Josefem Kainarem, „...jen ten sen se nezdařil“. To je však chyba snících, nikoli snu.

Dělali jsme mu jen křoví.

 

16.11. 2018 

Převzato z magazínu " Protiproud" 

Pohled na začátky něčeho co uvolnilo stavidla zlodějům a gaunerům všeho druhu.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TAK OPĚT JE ZDE VÝROČÍ " VELKÉHO SAMETOVÉHO LISTOPADU" pro řadu lidí to nebyl samet ale drsné smirkové plátno .

 

Že prý nebylo mrtvých ? Nemám na mysli divadelní jednoaktovku s mrtvým studentem Šmídem na Národní třídě, kterou mistrně sehrál agent Živčák pod vedením režizéra Petra Uhla. Ale ty které extremističtí studenti dohnali , až k sebevraždě.

Namátkou uvádím ředitele gymnázia v České Třebové Josefa Čebiše  kterého tito zfanatizovaní studenti i kolegové  kteří dokonce uspořádali "soud" na půdě gymnasia dohnali k smrti. 

 

Úmrtí režiséra Krejčíka oživilo v  České Třebové vzpomínky na tragédii po natáčení.

Zesnulý filmový režisér Jiří Krejčík natočil jeden svůj film také v České Třebové. Je to dokument o převratu v roce 1989 . Ale i o smrti ředitele gymnázia, která s natáčením filmu souvisí.

Krejčík režisér filmu Vyšší princip, plánoval o případu natočit film. Místo něj ovšem vzniklo jen torzo které Krejčík veřejně promítl až nakonec po deseti letech. / proč asi, že by černé svědomí/. Na záznamu se Čebiš brání kritice studentů a kolegů a pak rezignuje. „Já vím, že to byla chyba“ říká / Krejčík/ a dodává. “ S tím se musím vypořádat“ Natáčení skončilo v 5 hodin odpoledne o 3 hodiny později byl ředitel Josef Čebiš mrtvý.

Setkání na půdě gymnasia  připomínalo veřejný proces s ředitelem gymnasia v roli obviněného a režizér Krejčík ho velmi emotivně vedl svým způsobem Krejčík přispěl k sebevraždě ředitele Josefa Čebiše. Byl to výslech před kamerou, kde ředitel čelil plné aule zfanatizovaných studentů. Druhý den přišel šok, když se studenti dověděli, že ředitel byl dohnán k sebevraždě. I po těch letech musí mít tehdejší studenti stín  na svědomí a poučení, že politický fanatismus je nejhorší rádce všech slušných lidí.

Všichni jsme tehdy brečeli řekl jeden z bývalých studentů, „ samozřejmě mě napadlo, že na tom neseme vinu, když jsme proti němu vystoupili, všichni jsme potom brečeli „Motivace režiséra Krejčíka byla, že chtěl natočit film se silným tématem podobným filmu Vyšší princip. Skutečnost však byla tehdy složitější než se v tehdejším podání zdálo. A když celá záležitost skončila tragicky, tak jí režisér nebyl schopen naplnit. Film " Maturita v listopadu " ,vznikl nakonec po deseti letech s využitím starších záběrů Autoři přijeli do České Třebové znovu a s několika účastníky tehdejších převratových událostí natočili vzpomínky na tehdejší události.

Zřejmě i pro současné učitele jsou tyto vzpomínky hořkou vzpomínkou, těch co to pamatují je již minimum. Josef Čebiš se žádného zločinu nedopustil chtěl, aby byl na gymnasiu pořádek a postupoval v rámci tehdejších předpisů.

Tehdejší doba nebyla tak sametová, jak se snaží propagandisté současného režimu lidem nalhat a má i své oběti.

Dr.MV..

Administrátor.

 

 

 

 

 

Události 17. listopadu = předchůdci pozdějších "Barevných revolucí" ?

A co následovalo : 

 

Rozkradená republika a kdo za tím stojí.

 
Bohumil Svoboda
8. 11. 2017
Před volbami jsem napsal článek pod názvem „O kolik byli důchodci po převratu okradeni a komu za to poděkovat.“ Bylo to motivováno snahou přesvědčit voliče a zejména důchodce, aby hlavně přišli k volbám a dali svůj hlas těm, kdo budou zárukou boje za lepší život svých dětí a vnuků v příštích létech. Neudělali jsme to, protože k urnám nepřišlo okolo čtyřiceti procent voličů a z těch co přišli, dalo více jak 30 % svůj hlas těm stranám a straničkám, které za masakr našeho hospodářství a všechny zlodějny nesou odpovědnost, ať se nám to líbí nebo nelíbí. Pro Vaši představu uvedu jenom některé další informace, které jsou důsledně utajovány.


Kuponová privatizace – Václav Klaus, Tomáš Ježek, Dušan a Tomáš Tříska ODS – 679 000 000 000 Kč- dnešní hodnota majetku cca 2,5 x vyšší…

Kalouskovy padáky na MO- tehdy ještě za KDU- 150 000 000Kč

Nazvučení českého předsednictví -Saša Vondra -ODS -750 000 000 Kč

Vykraden důchodový fond, v polovině devadesátých let, na sanace bank za vlády V. Klause ODS 50 miliard Kč 

Bém - ODS ve své funkci primátora Prahy 11,72 miliard Kč

Sanace bank v devadesátých létech Klaus, Kočárník, Ježek, Tošovský (ODS) – 1 bilion Kč.

Dosud neuzavřený případ obchodu s krevní plasmou se Švýcarskou firmou Diag Human - 8 miliard Kč.

Státní a obecní skrytý i přiznaný dluh ODS , ČSSD, KDU, ODA, SZ cca 2, 5 bilionu Kč 

Církevní restituce Lidovci, TOP 09 - 75 miliard Kč

To není zdaleka vše protože škody za 22let vlád POPŘEVRATOVÝCH ZLOČINCŮ dosahují cca 5,5 bilionů, !!!! A to je vlastně jenom část (malý zlomek). K tomu se ještě musí přičíst rozprodané, rozkulačené prosperující fabriky, pozemky, zrušené a zprivatizované nemocnice, školy, předškolní systém a jeho zařízení, zničené zemědělství, které zabezpečilo naši potravinovou soběstačnost!!!! Je třeba jmenovat dál???

Uvedl jsem tedy informace, nad kterými i mně zůstává rozum stát. Před volbami jsem je ještě bohužel neměl k dispozici. Jejich zdroj jsem získal na internetu 1604.majka@seznam.cz, kde není autor uveden, ale nemám důvod jim nevěřit. Statistický úřad ani žádná vláda je jistě nezveřejnily. 

Vážení občané – důchodci!!! Uvědomujete si vůbec, že zločinci, kteří se na těchto zlodějnách, přímo nebo nepřímo, podíleli, rozkradli to, co vy jste celý život poctivou prací vybudovali? Pracovali jsme podle svých schopností a sil. Do své práce jsme vložili kus svých srdcí s vědomím, že pracujeme pro své děti, vnuky a jejich šťastnou budoucnost. Práce nás navíc těšila. Ti největší gauneři, se mně mohou zeptat „Co jsi ty vytvořil, že jsi tak kritický“? Mohu s klidným svědomím říci, že jsem měl štěstí a pracoval jsem na mimořádně obtížných vědeckých úkolech. Nemám přesnou evidenci svého přínosu za celý vědecký život a nepovažoval jsem za nutné si ji vést. Mohu ale uvést, že jsem mezi mnoha jinými problémy vyřešil např. jeden z úkolů, na základě kterého zahraniční investor uvolnil 5 miliard Kč na rozvoj a výrobu letadel řady L – 39 a to bez nároku na odměnu, protože jsem to vykonal při svém zaměstnání a nelitoval jsem toho. (Asi do této společnosti nepatřím.) Tolik nemohli udělat všichni, ale všichni společně, vědci, technici, dělníci, zemědělci a všichni poctiví lidé jsme udělali nepředstavitelně mnoho za více než čtyřicet let budování své poválečné vlasti. 

No a po převratu nazvaném pokrytecky „Sametová revoluce“ nám to tzv. „demokraté“ rozkradli. V uplynulých volbách jsme mohli udělat něco pro to, aby byli největší zločinci brzy potrestáni. Neudělali jsme to. Proč? To je otázka pro politology. Protože nejsem politolog, mohu pouze uvést, jak to vidím já. Především si, na základě zkušeností a debat s občany myslím, že většina z nich nedokáže myslet v souvislostech a nechápou, že řada pojmů má přinejmenším dvojí výklad, podle toho, kdo je a k čemu používá, nebo častěji zneužívá. Pokusím se uvést několik příkladů- 

Pojem „svoboda“ je vůbec demagogicky využíván v různých tvrzeních a málokdo si uvědomuje, že je to pojem relativní. (Klasikové říkají, že „svoboda jednoho začíná tam, kde končí svoboda druhého). Definic je jistě víc. 

Svobodné volby: Jsou u nás skutečně volby svobodné? Podle platných zákonů jistě ano. Protože jim předchází nechutná předvolební masáž a vymývání mozků založená na krátkodobých slibech spoléhající na to, že jim občané uvěří (Však to říkají i umělci a herci v televizi a tvrdí to redaktoři v novinách tak to přece musí být pravda.) Nevědí, že převážná část těchto lidí je zkorumpovaných a mají strach o svou existenci, kdyby řekli jak to skutečně je a co bude po volbách tak by si v novinách ani neškrábli a v rozhlase nebo v televizi ani neštěkli. (Topolánek svého času prohlásil, že „říkat voličům před volbami co chystáme ve skutečnosti po volbách, tak by je nikdo nevolil“ a věděl, co říká.) Jaké tedy svobodné volby, když se volič rozhoduje na základě podvodů a lží.

Svoboda slova – je sice pravdivý, ale současně platí známé pořekadlo „psí hlas do nebe nevolá“. Můžeme říkat, co chceme, nadávat na poměry, špatnou politiku vlády, ministry i poslance, co je to však platné, když nás nikdo neposlouchá, protože o nás říkají, že jsme lůza a nemáme schopnosti ani právo do něčeho mluvit, něco řídit nebo ovlivňovat.

Svoboda cestování po celém světě, pokud na to máme peníze. Drtivá většina z nás tak má, s bídou peníze a čas na cestu do okresního města k lékaři, nebo navštívit děti pokud našly zaměstnání a nepředražený byt v jeho blízkosti. Je několik málo lidí, kteří se dostali až do Ameriky a po návratu domů s vytřeštěnýma očima říkají, že tam se mají dělníci tak dobře, že jezdí autem do práce. Zapomněli si ale všimnout, že jinak se do práce nedostanou, protože dopravní obsluha tam neexistuje, jako nyní už i u nás. Mít auto už není projevem blahobytu ale v mnoha rodinách existenční potřeba. Kolik mnohým zbude z výplaty, se ani neptejte.

Máme se lépe než dříve. Když se však mnohých kamarádů nebo kolegů zeptám „Jak se máš, jak žiješ?“ Odpoví: „Už bylo líp.“ To není nostalgie ale holý fakt. Máme se jistě líp než naši rodiče za první republiky. Je dostatek zboží všeho druhu, o kterém se nám po válce ani nezdálo, ale jejich kvalita stále klesá. Záruka dva roky na vysavač, pračku nebo myčku je krátká a jejich nízká kvalita a životnost nás přinutí skutečně za dva roky koupit novou. Tak výrobci velmi rafinovaně vysávají naše chudé úspory. Komu na úspory nezbude, má smůlu. Mají se snad lépe desetitisíce bezdomovců, kteří spí pod mosty na kanálech, aby se trošku zahřáli? Mnozí by takový život vyměnili za teplé vězení, ale stydí se za to, že by byli považováni za kriminálníky. Naše generace za léta budování zlořečeného a zesměšňovaného „socialismu“ vybudovala statisíce bytů, které sprostý prolhanec Havel nazval „králikárnami.“ Kde bychom teď asi bydleli? Nechal by nás bydlet v unibuňkách, tak jako poslanec Čunek své nepřizpůsobivé spoluobčany „tmavé pleti“?

Máme zajištěnou bezpečnost. Ve svém článku a besedě na schůzce NR na téma „Je bezpečnost a budoucnost občanů a jejich rodin zajištěna účastí České republiky v NATO?“ jsem uvedl argumenty, které dokazují pravý opak. Ministr obrany prodal Američanům výcvikový prostor Brdy s tím, že jej nepotřebujeme a blábolí o Ruském nebezpečí. V rozporu s tím, převedl do podřízenosti Německých divizí pod velením Spolkového prezidenta „Brigádu rychlého nasazení“ v Žatci, což je vlastně podstatná část dnešní armády ČR. (Udělal to bez vědomí prezidenta, který k tomu jako vrchní velitel České branné moci mlčí.) To by za první republiky bylo považováno za vlastizradu se všemi důsledky. S tím samozřejmě souhlasil i pan Babiš, který v rozporu se zdravým rozumem hodlá postavit onoho vlastizrádce na post Ministra zahraničí ČR. Zřejmě proto, aby měl v rozprodeji republiky volnější ruce. Jsem přesvědčen, že tento člověk zradí při vhodné příležitosti i své chlebodárce, protože „kdo zradil jednou, zradí, i podruhé“ (Možná prodá i vládu a prezidenta.)

Pokračoval bych, ale je mi z toho všeho špatně. Co jsme si to v právě uplynulých volbách zvolili? Ztratil národ paměť nebo je mu vše lhostejné?

Je nás zhruba 70% těch, kteří s popřevratovou politikou zásadně nesouhlasíme. Většina z nás se touto politikou nechala otrávit natolik, že se vzdala naděje na pozitivní obrat. Svědčí o tom i skutečnost, že k volbám nepřišlo téměř 40% občanů. Podle mého názoru právě tito občané způsobili, že na misce vah stanuly opět profesionální lháři, kteří se dokážou proti poctivým lidem vždy semknout. Nepomohly ani výzvy prezidenta a části tzv. volebních lídrů. Z této většiny je málo těch, kteří umí, nebo chtějí o naší pravdě přesvědčit ostatní váhající nebo znechucené občany. Je ale velmi potěšitelné, že na stránkách Nové republiky publikují své názory kvalifikovaní odborníci a zejména pedagogové. Naše „agitačně – propagační metody“ jsou ale poměrně málo účinné a jsou cenzurovány mlčením pravicových sdělovacích prostředků a jejich dokonalou metodikou lží a polopravd, pomluv a podvodů, kterou by jim mohla závidět proslulá goebbelsovská fašistická propaganda. 

Tu si osvojili na školeních, především v USA, a zvládli ji dokonale nejen novináři, rozhlasoví a televizní moderátoři ale i většina pravicových poslanců a ministrů. Bohužel tomu jsme nedokázali účinně čelit. Proto je, mimo jiné, nutno bojovat za zestátnění nejdůležitějších sdělovacích prostředků ať se to komu líbí nebo ne a zavést v nich etický kodex, vylučující lži, zákeřné polopravdy, (včetně „prohnaných statistik“), pomluvy, schovávání se za tajné informátory a podobné, novináři používané, nešvary. Jeho opakované porušení by mělo být důvodem k rozvázání pracovního poměru. Největší lháři se s oblibou ohánějí svobodou slova, kterou dokážou účinně zneužívat.

Tak jako pan docent Valenčík, jsem dospěl k názoru, že žádná strana nedokázala svůj program opřít o analýzu příčin současných problémů. Domnívám se, že ani žádnou analýzu nemají. Myslím si, že to je velká slabina zejména středových a levicových stran. 

Protože současné problémy mají své kořeny v politice předchozího režimu a chybách tehdejší KSČ, tak jsem se krátce po převratu snažil iniciovat vedení KSČM, aby takovou důslednou analýzu vypracovala, aby lidé znali příčiny pravicového převratu, chyby, kterých se dopustila a strategii jak je cílevědomě odstranit. Na takové analýze pak postavit svůj popřevratový program a taktické kroky jeho postupného naplňování. Sám jsem vypracoval rámcový program práce, na který vedení nereagovalo. (Bylo to jako házení hrachu na stěnu.) Za analýzu byl a je zpravidla považován pouze popis stavu a to bylo nejen neodborné ale naprosto nedostatečné ať se to komu líbí nebo ne. 

Takovou analýzu nebylo vedení KSČM (ani ČSSD) schopno vytvořit ani před uplynulými volbami a spokojilo se s preferencemi okolo deseti až třinácti procent. Předvolební kampaň byla bezzubá a to se vedení vymstilo. Můžeme plakat nad rozlitým mlékem a složit ruce do klína. Volební propad levicových a středových stran je, podle mého přesvědčení, nutno důsledně a systémově začít analyzovat hned a považovat jej za počátek přípravy strategie a taktiky do příštích voleb, zvlášť kdyby snad mělo dojít k volbám předčasným. 

Prof. Ing. Bohumil Svoboda DrSc.
 

 

Teď, když se bude cinkat klíči tak jedině těmito :

17.listopad-klice.jpg

 

17. listopad 2017, zásah "demokratické" policie v Hybernské ulici.

zasah.jpg

 

 Naši kapitalističtí "bohové" kteří všechno znají a všemu rozumí, po 27 letech neomezené vlády daleko nedotáhli, když lidé nemají prostředky na jídlo, měli by se stydět. Toto jste měli v 89 roce zdělit lidu co je bude čekat.Něco z historie, na fotce je i současný protikandidát na funkce presidenta M. Horáček.

Václav HAVEL Ladislav ADAMEC ÚV NF ČSSR - OF - jednání--- Vaclav Havel, Ladislav ADAMEC, Civic Forum, government, talks,

 Sametově revoluční chvíle Delegace OF jedná s Ladislavem Adamcem, M. Horáček vzadu s M. Kocábem, v popředí Václav Havel

 

 

Opět je zde, již 27  výročí vítězného listopadu, který přinesl menšině pohodu a blahobyt a většině nepohodu a zápas o základní životní potřeby. 

Na tento den se v Praze, připravuje několik protirežimních demonstrací, účastníci z různých důvodů budou protestovat proti věcem, které se většině  národa nelíbí. Jakou budou mít účinnost ? Nikdo neví, asi takovou, jako každý rok. Sdělovací prostředky označí účastníky div ne za mentálně postižené, a vysvětlí občanům, že je nic lepšího nemohlo potkat. Hlavně, ta ve všech pádech skloňovaná svoboda. Ale, že v tomto specifickém českém systému primitivního kapitalismu, který se i teoreticky vymyká postulátům liberální demokracie, určitě o této skutečnosti  nepadne ani slovo. Proč také ? Míra svobody je přece určena mírou velikosti konta. A kdo se o patřičnou výši svého konta, neumí postarat,  je jeho soukromá věc, podle okřídleného rčení bývalého - ministra financí, předsedy vlády, presidenta, Ing, Prof. Václava Klause, "že se každý má o sebe starat sám" .  A je to....

Jinak ještě k tématu, současná propaganda, jaksi "zapomíná" na fakt, že v prosinci 1989 chtělo návrat ke kapitalismu pouhých 3 % lidí. V dubnu 1990 2/3 občanů nebylo informováno o tom, že tehdy ve všech mediích a vystoupeních tehdejších politických a "ekonomických " elit, pojem tržní ekonomika, nebo tržní hospodářství , znamená přechod ke kapitalismu . Klaus  až v lednu 1991, deklaroval cíl tehdejšího snažení elit  "úplný odchod ze socialistické cesty, a vytvoření systému, který je obvykle  názván  kapitalismem. Společně s podvodníkem a zlodějem Koženým, rozjel zásadní změnu "Velkou privatizaci ".

Proč tento kolosální podvod na občanech ? Protože tehdy byla většina občanů proti vytvoření kapitalismu v Československu !

Proto můžeme z klidným svědomím říci, že vše co se prezentuje o 17. listopadu 1989, je pouhé režimní náboženství.

Což můžu, jako přímý účastník potvrdit.  MV.

--------------------------------------------------------------------------------------

Je po 28 letech od společenské změny v ČR , je demokracie  nebo není ?

 

Blíže pravdě asi bude konstatování , že i tento ideál byl znásilněn ve prospěch minulých i současných vládnoucích elit , svojí charakteristikou naplňující formu mafie..., umně včleněné do systému parlamentní demokracie . Zneužívající institucionální část Občanské společnosti / orgány a instituce státu / , ke svým potřebám .

Mafie je obvykle formou nejextremnější skupinové kultury. A tato uzavřená skupina věří ,“že toto je jediný způsob jak dobře přežít“ ve společnosti . Neuznává ,žádná nastavená pravidla společnosti , nebo se je snaží upravit ve svůj prospěch . K plnění těchto předpokladů používá korupci , zbraně , získává média , atd.

Politické strany etablované na české politické scéně , zapadají do této charakteristiky , vynechal bych jen jejich řadové členy, ale jejich elity tomuto profilu odpovídají , snad mimo ty zbraně. ty se zatím uvnitř státu oficiálně nepoužívají k dosažení politických cílů .Z této charakteristiky je možné vynechat KSČM , protože nebyla celých 21 let součástí výkonné moci , i v ní jsou elity ale jiného charakteru .Zbraně se zatím používají jen v zahraničí , k vývozu „demokracie“ a nápravu myšlení těch etnik, které nepochopily blahodárnost , “západní kultury “ . která už podle teorií osvíceného absolutismu byla odsouzena k „úspěchu“ a pokroku všude tam , kam jen „šlápla“ . Ale bohužel,žijeme asi už v „postmoderní společnosti“ globalizační , která signalizuje konec iluze , že západní civilizace nazývaná také „Euroatlantickou“ , je avantgardou lidstva , jež prošlapává a poučuje ostatní společnosti co dělat a kterou cestou se dát . Přitom by se mohla , od jiných společností učit , jak dosahovat takovou stabilitu v oblasti sociální i oblasti životního prostředí jakou vykazují , oproti „západní racionalitě“/teoretické koncepce , většinou jsou nespolehlivé /

Demokracie - ideál .

Jak byl během 20 let naplňován ,a jak se naplnil přes „zprostředkující struktury“?.

Rozlišování mezi IDEÁLEM A REALITOU je součástí dlouhé myšlenkové evropské tradice.

Určitě ne tak jak by bylo očekáváno , i jak očekávali davy „klíčníků“ v roce 89. Nemám na mysli Ty kteří byli , najímáni se spacáky a obdarováváni penězi , aby popohnali změnu , transformaci „totalitního“ v „demokratický... „

Ale všechny , kteří očekávali tu slíbenou DEMOKRACII . I když je jasné ,že demokracii nelze zavést nebo obnovit „mávnutím ruky , označující start. Předpovídá se i 60 let než se plně stabilizuje . Předpokladem musí být existence plně fungující Občanské společnosti . A ta v ČR přes usilovnou snahu „normalizátorů“ , se stále plně nekonstituovala . Existence a naplňování všech institutů Liberální demokracie je základem pro její plné uplatnění .

 

Občané mají právo na svobodu projevu, tzn. na kritiku vlády,

ekonomického,  politického společenského systému i jakékoliv ideologie

Občané mají nezpochybnitelné právo na sdružování , včetně vytváření politických stran nebo skupin , jež se snaží působit na vládu .

S těmito základními principy , nekorespondují, neustálé pokusy o zákaz KSČM , a diskreditaci dalších nekonformních skupin .

Jakékoliv činy institucionální části / státu a jeho orgánů/  občanské společnosti nemohou jít proti jejím zájmům . Protože vláda je legitimizována občanskou společností, tedy občany , tato vláda vzniká na principu suverenity lidu . Vláda je jen vykonavatelkou zadání Občanské společnosti .Tedy vláda , musí mít v každém případě důvěru občanů , Jinak je vládou nelegitimní / nerespektování většinového názoru - např. radar apd. / autoritativní , ve skutečné demokracii musí být odstraněna, ovšem ne násilím ale volbami .

Je jasné ,že naplňování jakéhokoliv ideálu jehož zdrojem je víra a ne zkušenost se nenaplní a zůstane navždy jen ideálem .

Slyšíme , že 20 let je již dosti dlouhá doba na tohoto na naplnění tohoto ideálu . Ale jako vládnoucí elity za socialismu , žili v omylu ,že už jsou v té a té etapě společenského vývoje a předbíhali společenské vědomí tak i je to i v současnosti .

 

Současná participace jednotlivce v občanské společnosti není v souladu s jejími potřebami , Negativní zkušenosti jednotlivce s vládnoucí mocí , způsobují velikou politickou pasivitu občanů .

Společnosti která žila v odlišném politické systému /před r. 1989/má sklon i po jeho zániku , počínat si nekriticky , /masmediální vnucovaní , vládnoucími elitami , zbožnění liberálních a demokratických ideálů/.

Naše současné vládnoucí elity , mají sklon potlačovat kritiku a usilovně se snaží vyhnou kritické veřejné diskuzi v duchu“kdo nejde s námi jde proti nám „ .

A přímo „demokraticky“ již 20 let uplatňují psychický teror proti levicovým silám a nekonformním skupinám . Zprofanovali všechny ideály demokracie a s ní spojené svobody . Velikost svobody se tak odvíjí od velikostí konta .

Občanská společnost musí být nezávislá ,autonomní a jen ona sama vytváří společenské zdroje politické moci a tudíž legitimizuje stát i jeho vládu a její největší hodnota je v nezávislosti na státní moci .

Současné politické elity , /vládnoucí již 20 let – elity politických stran / , si dělají z demokracie „služku „ která jim slouží jen k naplnění pokleslých mafiánských cílů ,otáčí tyto principy naruby - občanská společnost musí sloužit nám a ne my jí.

Státní moc je povinná občanskou společnost chránit . Míra participace jednotlivců v občanské společnosti je přímo úměrná , sociálním rozdílům , vyloučení z důvodu nerovných šancí / .Z toho pak vyplývá  / pasivita , malá účast u voleb ,atd./ .

Minimální šance jednotlivců ,bezdomovců,nezaměstnaných , diskriminovaných společensky i ekonomicky , vytlačovaných na okraj společnosti způsobuje minimální participaci na jakémkoliv politickém systému a formuje tyto skupiny do negativní identity , která má za následek destruktivní sociální důsledky.

Tyto dopady však vyhovují vládnoucím elitám , protože tito lidé jsou pak více náchylní k manipulaci a upínání se k novodobým „prorokům“ - autoritativním vůdcům kteří nejsou nic neobvyklého ani v demokracii, a jejich snahy mohou směřovat i k nastolení autoritativního režimu .

A jak je to vůbec možné ?

Rozhodující roli sehrávají masmédia a „ političtí reklamní manažeři , reklama …. prezentace privilegovaných mediálních soukromých zájmů se spojuje se zájmy politickými . Do konzumní kultury je sociálně-psychologicky začleněna i oblast politická . Výstupem je pak mediální prezentace vůdců vládní garnitury a i garnitura samotná , i oni potřebuj v rámci prezentace „ vkusnou úpravu a balení „ .

A tak se dostávám k bezprostřednímu vztahu individua k politice jako takové , zde nastupuje fenomén POPULARITY .

Vstupem reklamy do této oblasti  ,dochází k tvorbě „uměle vytvořeného publika“ , které je pak médii používáno pouze k projevům aklamace , veřejně prezentovaného " masmediálního souhlasu" s politikou elit. Takto vzniklé „publikum konzumentů“ , masmediální kultury , nemá nic společného s potřebnou „kritickou veřejností“ , která je nezbytná k fungování demokracie. Tento průmysl politického marketingu , nabízí „kvalifikované“ služby stranickým agitátorům,aparátům a tím vytváří nepolitickou politiku . Tito nepolitičtí odborníci si pak vytvářejí ze svého zadání , z indiferentní /nesourodé masy / falešnou „kritickou veřejnost „ která je i pak takto veřejně prezentována ,/jako kvalifikovaná většina společnosti /, v duchu hesla : „aby se vlk nažral a koze zůstala celá „.

Na místo kvalitního veřejného rozvažování a hodnotného „diskurzu“ nastupuje manipulační nepolitická práce s veřejností .Vše je pak zaměřeno na měřítko POPULARITY .

K potvrzování postavení vládnoucí moci slouží i manipulační i korupční , „výzkumy veřejného mínění „ jejich výsledek má pak potvrzovat její kvalifikované postavení . Tyto výzkumné instituce prezentují své „výzkumy bez toho ,že by zveřejňovaly složení jejich respondentů .

Index popularity je pro vládní moc měřítkem , do jaké míry má pod kontrolou mínění obyvatelstva. Splnění tohoto cíle je odvislé od schopnosti odhadnout manipulační hranice lidí-voličů .

 

Tento druh vytváření politické vůle by , však odpovídal osvícenému absolutismu nebo autoritativnímu režimu  , než sociálnímu a demokratickému právnímu státu. Ať se to někomu líbí nebo ne, je to současný stav v ČR.

Je nutno říci ,že v současné době ani po 26 letech není v ČR, skloňovaná DEMOKRACIE . Současný stav je jen krize demokracie !

 

Dr. MV.

 

 

 

#Televizní projev Václava Havla z prosince 1989.

 

 

Televizní projev Václava Havla

z prosince 1989.

Výběr ze lží Vaška Havlů.

Havel jak ho neznáte !

Dvacet let tvrdila oficiální propaganda ,že jsem nepřítel socialismu ,že chci obnovit kapitalismus,že jsem ve službách světového imperialismu,od něhož pobírám tučné výslužky,že chci stát majitelem různých podniků .Byly to všechno lži,protože,brzy začnou vycházet knihy,z nichž bude zřejmé,kdo jsem a co si myslím.Slibuji vám , že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období , ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika.

 

Také vám slibuji na svojí čest , pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň , sám odstoupím z funkce.Pro mě není rozhodující s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovaný , ale to jaké jsou.Já si představuji , že by měly být daleko větší,než jaké poskytovalo to , co mnozí nazývají socialismus. !!!!

 

Za svůj třetí úkol považuji i podporu toho , co vede k lepšímu postavení dětí ,starých lidí, žen, těžce pracujících , příslušníků národnostních menšin a vůbec všech občanů,kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných ale nabízeny těm,kteří je nejvíce potřebují.

 

Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy,která nepřinese sociální otřesy, nezaměstnanost , inflaci a jiné problémy jak se někteří z vás obávají.Všichni chceme republiku,

která bude starostlivě pečovat o to aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi společenskými vrstvani ,republiku v níž se nebudeme dělit na otroky a pány.

 

Pozn. Toto opravdu Vašek řekl a proto odstartoval , milionáře a miliardáře a udělal bezdomovce.

 

Toužím po takové republice víc než kdo jiný . Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým

příbuzným kohokoliv jiného.Jsou lidé,kteří kalí vodu a panikaří , že se bude zdražovat.

 

Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem , jestli bude inflace, jestli bude zdražování?

Mnohokráte a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení , včetně dalších doku

mentů a ministři na svých tiskových konferencích , jejich úsilím je , aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný , bez sociálních aspektů bez návaznosti na nezaměst-

nanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizí a podobně. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak panikáři systematicky šíří , nic takového nepřipravujeme.

Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme.Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury.Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak aby nevedla k velkým otřesům ,velké inflaci, nebo dokonce ke ztrátám zakladních sociálních jistot, musí naši ekonomové přimout prostě jako úkol , který byl zadán. Zde neplatí žádné NEJDE TO. „

Tedy Vášku , že se nestydíš !!Každý národ má to co si zasluhuje!

Již se stydět nemůže, snad je mu odpuštěno !

 

Jak kvalifikovaná byla tkzv. Vyšetřovací komise pro události 17. listopadu , tady je ukázka jak "šetřila".


V polistopadové přetvářce roku 1989 bylo možno se dopátrat lustračních tajemství a bylo zřejmé, že materiály nejsou a nemohou být kompletní, že si je nové panstvo rozebíralo a odnášelo v proslulých igelitových taškách, které proslavily české občany v celé Evropě.
Netrvalo totiž déle než půl roku po zmíněné "velké revoltě", kdy Václav Havel, coby hlava státu a kandidát tajné spolupráce s StB, pravil: "Stalo se bezpočet věcí špatných, mnoho věcí se nešťastně zauzlilo. Celá lustrační historie, která se vleče a zauzluje nejrůznějšími způsoby, to je cosi, co nikdo nepředvídal a nikdo nechtěl. Mělo by to podle mého
mínění skončit!" Avšak německé totalitě se zmíněný Ústav vyhýbá, po dokumentech KGB se nepídí a po rozkradených souborech nepátrá.
Začalo to vlastně již trapnou komisí pro vyšetřování událostí 17. listopadu. Generál Vacek, předvolaný jako svědek, se usmíval, když vyprávěl a psal o svém vystoupení před vyšetřovací komisí. Přehlédl pány starší i mladší a spočetl si, kolik sedí v místnosti agentů Státní bezpečnosti či jiných zájmových skupin. Proto si nedělal iluze, jak vyšetřování skončí. Ostatně zasvěcenci věděli, že takzvaný revoluční masakr byl režírován StB,/mrtvý student, který se jen na chvíli schoval/ a že pánové v uniformách i bez uniforem patřili k jednomu sboru, a těm, jimž bylo "naloženo", bylo vyplaceno bolestné.
Členové nezávislé komise pro otázky lustrací (při federálním ministerstvu vnitra) vědí, že o některých případech se hlasovalo. O jednom konkrétním muži mezi námi usoudilo šest členů, že jej pokládají za fízla, šest dalších jej shledalo nevinným. Protože byl výsledek, jak by řekl fotbalový fanoušek, plichta, rozhodli nakonec, že agentem nebyl.
Mám však i své zkušenosti o jiných postupech, kdy se z kupy lží a hnoje vybudovala svatá pravda, na jejímž zpečetění se podílel sám prezident Havel.
Lustrace se prostě staly hrozbou - chceme-li uškodit. Vadí-li někdo politickým záměrům, tajemný kouzelník vytáhne z klobouku nového králíka. Také v okamžiku, kdy se schyluje k maléru, je lépe vyvolat nečekaný skandál, nakrmit bulvární plátky a denní tisku.