Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie,

Místní organizace Komunistické strany Československa byla zložena v květnu 1945.Ustavující schůze se konala v bývalém Barnetově hostinci na náměstí. Prvním předsedou byl zvolen F. Hyksa. Velmi rychle dosáhla organizace 200 členů.Další organizace vznikly v Telegrafii / pozdější Tesla / Isolitu, lomu ČSD.

 

V roce 1990, vznikla současná ZÁKLADNÍ ORGANIZACE KOMUNISTICKÉ STANY ČECH A MORAVY

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                             

ZO KSČM Jablonné nad Orlicí  :  724256265

 

 Předseda ZO KSČM v Jablonném nad Orlicí  Karel Petřík 

 

 

petrik-barev..jpg

 

Vážení spoluobčané,

 

na podzim loňského roku a letos na jaře se událo mnoho věcíí v naší republice a je třeba je okomentovat.

Podzimní, parlamentní volby byly velkým překvapením pro ty politiky, kteří si mysleli, že politická scéna je vyrovnaná. Babišovo hnutí ANO a hesla " všici kradnů a naši hoši na ně kleknů " spolu s provoláním – dáme všechno do pořádku zabralo tak, že najednou je všechno jinak. S výrazným počtem procent šlo dopředu hnutí ANO, Piráti, ODS a SPD. Naopak propadly zavedené strany jako ČSSD, KSČM a Lidovci. Strany TOP 09 a Starostové zůstaly těsně nad pět %. a pokud by byly přečasné volby je tady naděje, že opustí Sněmovnu. ČSSD ve snaze dostat Babiše z politiky na to doplatila a chudák předseda Sobotka, kterému to hodili na krk, ztratil úplně důvěru voličů.

 

Velký problém těchto zavedených stran je kádrová vyprázdněnost. Někteří jejich členové jako například ODS - Benda, Němcová, Stanjura, Zahradil, Vondra. . KSČM, Filip, Grebeníček, Dolejš, Kovačik, Semelová. TOP 09 Kalousek, Schwartzenberg , Pospíšil to jsou politici, kteří tam jsou od devadesátých let a tyto strany za ně nemají náhradu. Voliči to vidí a myslí so o tom svoje.

 

Prezidentské volby to byla jedna velká maškaráda a hon na čarodejnici. Zde vůbec nešlo o to kdo bude prezidentem, ale hlavní cíl byl dostat Zemana za každou cenu z hradu proto, že je chytrý do všeho vidí a pomáhá tomu, kdo to myslí dobře. Někteří aktéři se ani nestyděli hlásat na veřejnosti, že Zeman je na smrt nemocný, nebo dávali do schránek hesla Zemana v prvním kole nevolte, on to vyhraje i tak. Takových podlostí jsou někteří naší spoluobčané schopni. To je hnus. Tito lidé si neuvědomují, že prezident Zeman je zásadně proti migraci a pomáhá sestavit vládu která dokáže tuto zemi odpovědně řídít Ještě štěstí, že většina občanu to pochopila a dali Zemanovi hlas.

 

Minulá vláda dokázala ukončit loňký rok snad poprvé s přebytkem 60 mld. Zvyšuji se mzdy, důchody a současná vláda dělá kroky, aby se na ministerstvech neplýtvalo penězi a dělá personální kroky, aby tito úředníci byli postaveni mimo službu. Za vlád ODS se přidával důchod jen o 40.- Kč. Pan Kalousek vymyslel superhrubou mzdu, aby z lidí vyrval peníze, které se za záhadných okolností ztratily. DPH se zvedlo z 19% na 21% , zavedly se poplatky u lékaře, první tři dny nemoci nebyly propláceny. Těmito dobrotami chtěli přilákat voliče. Farmaceutické firmy mají zelenou při tvorbě cen léků a tak cenová spirála cen léků míří stále nahoru. Chudáci důchodci, kteří berou osm tisíc korun důchodu a platí tisíc až tisíc pět set korun za léky jsou z toho v šoku, čeho se na stará kolena dožili. Pokud by vládu vytvořily strany tzv. Demokratického bloku tak by se to opět vrátilo do starých kolejí a občanů, kteří žijí pod hranicí chdoby by bylo stále více.

 

Největší problém je v současné době migrace z Afriky a Asie. Z několika nezávislých zdrojů přicházejí zprávy, že muslimských migrantů sem může přijít i desítky, nebo stovky milionů. Evropské hranice nikdo nechrání a jízda na černo v tramvaji je větší přestupek, než když někdo na černo překročí hranice evropského státu. Minule jsem na internetu četl článek jak si v Německu někteří migranti žijí. Je jim přidělen rodinný domek, muslimský migrant má tři manželky a sedm dětí, každá manželka má svoji ložnici. Na dotaz, kolik plánuje dětí odpověděl že dvacet. Na dotaz, kolik bere peněz, když nepracuje, odpověděl, že neví, že mu to chodí na účet a on jen vybírá. Ale některé evropské státy se tomu vydírání nepodvolí a budou hledět na dobro svých občanů. Nehledě na to, že ve Francii, v Německu, Anglii se stále častěji odehrávají teroristické činy, kdy tito migranti pod vlajkou Islámského státu, pokládají bomby, střílejí o občanů a najíždějí do lidí. Už bylo takto usmrceno několik set občanů. Jejich příbuzným tu ztrátu nikdo nenahradí. Přijdou o rodiče, o děti a další příbuzné. V Německu již bylo podáno několik desítek trestných oznámení na Angelu Merkelovou, ale všechny byly smeteny pod stůl, protože ona dělá správnou politiku, že někdo přijde o celou rodinu tak to už je takový osud.

Čekají nás volby do naší nejdražší a největší cestovní kanceláře – do Senátu. Proč nemají Senát ? Na Slovensku, Maďarsku, nebo v Pobaltských státech. Proto, že si takový luxus nemohou dovolit. Jak by to asi dopadlo, kdyby bylo referendum na zrušení Senátu – ano to víme skoro všichni.

 

Karel Petřík předseda ZO KSČM Jablonné nad Orlicí

Duben 2018