Jdi na obsah Jdi na menu
 


Korejská Lidově Demokratická Republika

klik na obrázek

 

Hlavní město 

 

internetová stránka demokratické lidové republiky

Korea  ..

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

trumph-a-kim-nedele-3.6.2019.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lídři Spojených států a KLDR, Donald Trump a Kim Čong-un, se v neděli sešli a poprvé v historii si potřásli rukou přes vojensko-demarkační linii, která rozděluje korejský poloostrov.

Setkání proběhlo ve vyjednávací základně Panmunjom v demilitarizované zóně mezi Severem a Jihem. Spolu s Trumpem přijel do Panmunjomu také jihokorejský prezident Moon Jae Ying.

„Prezident Trump právě překročil demarkační linii, díky čemuž se stal prvním prezidentem (USA - ed.), který nás navštívil. To vyjadřuje jeho touhu pracovat na lepší budoucnosti,“ řekl Kim novinářům, když stál vedle Trumpa na jihokorejském území. Vysílání setkání vedla Fox News.

Na schůzce v Domě svobody na jih od demarkační linie Kim Čong-un nazval Trumpovo rozhodnutí symbolicky navštívit KLDR, když překročil demarkační linii, za „odvážnou a rozhodnou akci“.

Na oplátku Trump poděkoval Kim Čong-unovi za příjezd.

„Chci mu poděkovat. Kdyby po se tom, co jsem mu poslal pozvání na sociálních sítích, neobjevil, tisk by mě ukázal ve velmi špatném světle,“ řekl Trump.

Nazval také setkání s Kim Čong-unem, které bylo již třetí v řadě, za „historické“.

Na této schůzce se oba lídři zeptali novinářů, zda je Trump připraven pozvat severokorejského vůdce. „Teď ho můžu pozvat,“ odpověděl Trump.

 

----------------------------------------------------------------------------------

Zdravotní péče pro občany KLDR.

 

Systém lidského zdraví

Ve Korejské lidově demokratické republice byl zřízen systém veřejného zdraví, který ztělesňuje myšlenku Juche zaměřenou na lidi.

Systém je garantován socialistickou ústavou KLDR, zákonem o veřejném zdraví a dalšími zákony a zaveden prostřednictvím univerzálních bezplatných systémů lékařské a preventivní péče.

Univerzální systém bezplatné lékařské péče, který sleduje svůj původ zpět na bezplatné lékařské služby prosazované prezidentem Kim Il Sungem v partyzánských základnách a dalších osvobozených oblastech během proti japonského revolučního ozbrojeného boje, se uskutečnil od ledna 1953, Osvobozenecká válka proti americkým imperialistům byla na vrcholu a rozvíjena na vyšší úrovni s vývojem socialistické výstavby po válce.

Dnes v KLDR stát poskytuje zdarma všem lidem bez ohledu na pohlaví, věk, zaměstnání, obytné čtvrti a kvalitu a množství vykonané práce se všemi lékařskými fakturami včetně poplatků za léky a léky, lékařské prohlídky , nemocniční léčbu a chirurgický zákrok, lékařskou péči a její cestovní výdaje, výdaje na zdravotní péči o zdravotní prohlídku, zdravotní konzultace a očkování a dokonce i protézu.

Vycházeje z vnitřních požadavků socialistické lékařské vědy, která ji považuje za své základní poslání předcházet onemocnění v předstihu a ochraňovat a prosazovat lidské životy a zdraví, prosazuje systém preventivní zdravotní péče.

Za tímto účelem směřuje úsilí k prevenci nemocí, hygienické a antiepidemické práce, kontrole znečištění a hygienické propagandě.

Odborný lékařský úsek je pokročilý rezidenční systém zdravotní péče, který umožňuje úspěšně provést preventivní zdravotní péči. V rámci systému je okres přidělen lékařům na principu ekologické kombinace výrobní jednotky s obytnou jednotkou, která jim umožní převzít své obyvatele, pravidelně je ošetřovat a přijímat opatření pro vědecké a profylaktické ošetření.

Stát se stará o zdraví žen a dětí zejména prostřednictvím mateřské dovolené a dalších politik v oblasti veřejného zdraví.

Na něco podobného můžeme v současné kapitalistické ČR jen vzpomínat.

 

 

Ovšem, když si přečtete internetovou propagandu kapitalistů v ČR, na seznamu.cz a jeho odrůdy Novinek.cz , propagandistický hnojník českých kapitalistů zjistíte, že podle chorých hlav v Novinkách.cz, v KLDR jen popravují tak přece nemusí mít zdravotnictví. Nacistický ministr propagandy Goebels byl proti současné propagandistické mašinerii kapitalistů v ČR jen břídil.

A proto asi KLDR reaguje tím, že kapitalistický režim v ČR ve svátek žere malé děti.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nejvyšší vůdce Kim Jong Un obdržel osobní dopis od 
amerického prezidenta Donalda Trumpa

 

 

Kim Jong Un, předseda Dělnické strany Koreje, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, obdržel osobní dopis od prezidenta Spojených států amerických Donald Trumf.

Po přečtení dopisu Nejvyšší vůdce strany, stát a ozbrojené síly s uspokojením řekli, že dopis má vynikající obsah.

Kim Jong Un ocenil politický přehled  a mimořádnou odvahu prezidenta Trumpa a řekl, že vážně uvažoval o zajímavém obsahu.

 

 

 

 

 

 

Historická schůzka představitelů KLDR a USA.

 

image-1.jpg

 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
5.5. 2019 ,  Kim Čong-un znovu všechny překvapil. „Taktická řízená zbraň nového typu“ otestována přede dvěma a půl týdny za přítomnosti severokorejského vůdce, a fotografie sobotního startu, které dnes zveřejnila korejská agentura CTAK, překonaly očekávání nejen konzervativního jihokorejského ministerstva obrany, ale i řady expertů, kteří mají vysoké mínění o vojenském průmyslu KLDR.
 
 Převzato z internet. magazínu Sputnik 

-----------------------------------------------------------------------------

Zprávy z tisku KLDR : 

Neoficiální návštěva  Číny 26.3.2018

http://www.naenara.com.kp/en/news/?22+3424

 

 

Slavnostní přivítání  Kim Čong-una 
ve Velkém sále Lidu.

Velký ceremoniál se uskutečnil 26. března ve Velké síni lidu, slavnostní přivítání 

 Kim Jong Una,

předsedu Korejské dělnické strany a předsedu Komise pro státní záležitosti KLDR,

a jeho manželku Ri Sol Ju, která také zavítala na neoficiální návštěvu

Čínské lidové republiky.

Vedoucí představitel KLDR Kim Jong Un společně se svou ženou přišel do

Velké síně lidu, Xi Jinping, generální tajemník Ústředního výboru Čínské

komunistické strany, prezident ČLR a předseda Ústřední vojenské komise,

jeho manželka Peng Liyuan je srdečně pozdravili.

 

 

Kim Jong Un  a Xi Jinping si vzájemně potřásli rukama.

Xi Jinping srdečně vítá Kim Čong Una‚na jeho první návštěvě Číny.

Kim Jong Un  vyjádřil hluboko vděčnosti za vřelou péči a pohostinnost

Xi Jinpingovi .

Kim Jong Un  a Ri Sol Ju se fotili  s Xi Jinpingem a Pengem Liyuanem.

Kim Jong Un si  vyměnil pozdravy s čínskými stranickými a vládními úředníky.

 

 Při přivítání Kim Jong Un a Xi Jinping, byly zahrány  národní hymny obou zemí.

Kim Jong Una  pozdravil  velitel čestné stráže tří složek  Čínské lidové

osvobozenecké armády (CPLA).

Kim  Jong  Un vykonal přehlídku čestné stráže tří složek Čínské armády,

doprovázený  Xi Jinping.

KCNA

 

------------------------------------------------------------

 

 

 

Delegace na vysoké úrovni z KĽDR dorazila do Jižní Koreje.

Vysoká delegace KLDR pod vedením Kim Yong Nam, prezidenta prezidia Nejvyššího lidového shromáždění, 9. února dorazila do Jižní Koreje, aby se zúčastnila zahajovacího ceremoniálu 23. zimních olympijských her.

"Chammae-2", letadlo KLDR, kterým letěla delegace přistálo na letišti v Inchonu kolem 13:15.h.

Kim Yong Nam, Kim Yo Jong a další členové delegace na vysoké úrovni byli přivítáni ministrem sjednocení Jo Myongem Gyunem a dalšími, na letišti.

1.-korea.jpg

2.-korea.jpg

Kim Yong Nam a Kim Yo Jong měli příjemné rozhovory s členy uvítací delegace, ve VIP místnosti předtím, než odjeli do Phyongchang rychlým tranzitním vlakem ,na zahajovací ceremoniál zimních olympijských her.

Převzato z korejských intern. novin :Naenara

 

 

´==========================================================

29. listopadu 2017.

Výroční zpráva KLDR o úspěšném testování nové mezikontinentální balistické rakety.


Vláda Korejské lidově demokratické republiky vydala následující prohlášení o úspěšném testování nového ICBM:

Byl úspěšně proveden zkušební start mezikontinentální balistické rakety Hwasong-15, nově vyvinuté v rámci usnesení a strategickém rozhodnutí Kórejské dělnické strany.

Zbraňový systém ICBM Hwasong-15 je mezikontinentální balistická raketa zakončená velkou těžkou hlavicí, která je schopna zasáhnout celou pevninu USA. Tento systém má mnohem větší výhody ve svých taktických a technologických specifikacích a technických charakteristikách než Hwasong-14 jehož test byl proveden v červenci minulého roku, a je to nejsilnější ICBM, který splňuje cíl dokončení rozvoje raketového vyzbrojovacího systému KLDR.

Po uskutečnění 53minutového letu na přednastavenou oběžnou dráhu raketa přesně přistála v cílových vodách v otevřeném moři ve východní části korejského moře.

Testovací start byl proveden v systému bezpečnosti a neměl žádný nepříznivý vliv na bezpečnost sousedních zemí.

Raketa vystopupala do nejvyšší nadmořské výšky 4 475 km a do vzdálenosti 950 km.

Po sledování úspěšného zahájení nového typu ICBM Hwasong-15 Kim Jong Un s pýchou prohlásil, že jsme si konečně uvědomili historickou událost- dokončení státního úkolu vybudování dostatečné jaderné síly.

Velký úspěch testovací zkoušky ICBM Hwasong-15 je neocenitelným vítěstvím hrdinského lidu KLDR, který potvrdil linii Korejské strany práce čelit současnému vyhrožování amerických imperialistů.

Rozvoj strategických zbraní KLDR má bránit svrchovanost a územní celistvost země od politiky jaderného vydírání amerických imperialistů a jejich jaderné hrozby a zajistit pokojný život lidí KLDR. Tento rozvoj jaderných sil KLDR nepředstavuje jakoukoli hrozbu pro jakoukoli zemi a region, pokud nebude ohrožena bezpečnost KLDR.Toto je naše slavnostní prohlášení.

Jako zodpovědná jaderná mocnost a mírumilovný stát bude KLDR vynakládat veškeré úsilí, aby sloužilo ušlechtilému účelu obrany míru a stability světa.

Fotky z tohoto testu.:

http://www.rodong.rep.kp/en/index.php?strPageID=SF01_02_02&newsID=2017-11-29-0001_photo

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Vláda KLDR 7.8.2017 v reakci na vyhlášení nových sankcí proti KLDR  prohlásila, že sankce neuznává a odsuzuje, jako vměšování do záležitostí  KLDR. 

Že RB OSN byla zmanipulována USA, a sankce porušují suverenitu KLDR a mají za cíl poškodit lid KLDR a zabrzdit rozvoj země podle přání USA, aby mohli ovládnout celý korejský poloostrov. Neustále vojenské provokace USA a Jižní Koreje, neodsuzuje, protože RB je pod zásadním vlivem USA. Gangsterské agresivní způsoby USA po světě neodsuzuje naopak pomáhá USA v ovládnutí světa. Upozorňuje USA, že se velice mýlí, když si myslí, že je jejich území chráněno a nic se jim nemůže stát. Při tom KLDR rozvíjí jen obranné systémy a nechystá se nikoho napadnout ale jen zajistit svojí existenci. Na rozdíl USA, kteří válčí na cizích územích, jako agresor, bez souhlasu RB OSN, kterou uznávají jen, když se jim to hodí. KLDR je připravena provést národní mobilizaci k zabránění následku těchto nehumálních sankcí.

Upraveno kráceno, zdroj internetové zpravodajství - rodong.rep.kp

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Odpověď na nehorázné vyhrožování ředitele CIA , že je potřeba zničit vedení KLDR.

 Rozdrtíme všechny, kteří mají v úmyslu dělat něco proti našemu nejvyššímu vedení, ať jsou kdekoli. To je neměnný a nezdolný úkol armády a lidu KLDR.Vidíme, skrze  bezohledné výplody ředitele CIA, jsme opět intenzivně poznali , že se nám podařilo dosáhnout velkou historický počin, dokončení naší jaderné síly tím, že překonává všechny překážky a zkoušky.V případě, že se USA  odváží ukázat i sebemenší náznak pokusu odstranit našeho nejvyššího vedení,  udeříme i v srdci Spojených států s našim mocným jaderným kladivem .

Inter. list - Naenara.

Poznámka :  Proč se měl stát pod vedením komunistické strany, podřizovat kapitalistickému státnímu útvaru ? A ještě v případě, že je s ním ve válečném stavu. Protože přes veškeré výzvy a nabídky KLDR k uzavření mírové smlouvy, USA odpovídají negativně !

KCNA

 

http://www.naenara.com.kp/en/

-------------------------------------------------------------------------------------------

01-test.jpg

2.-test.jpg

3.-test.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Každoročně okupační armáda USA s armádou Jižní Koreje provádí provokační vojenské cvičení, které je namířeno proti KLDR. Pod záminkou obrany okupované Jižní Koreje, stálými provokačními manévry vyvíjejí vojenský tlak na KLDR. Poté se diví, že KLDR odpovídá adekvátně, a ukazuje vojenskou připravenost k odražení, jakékoliv agrese. Velice se jim nelíbí,možnost KLDR odpalovat rakety z ponorek. A při tom USA jsou po zuby ozbrojeni včetně toho co kritizují u KLDR. Každý stát má právo na obranu svého území. Ale USA si myslí, že roli světového četníka budou vykonávat - na věčné časy - . Nejvíce směšné je to, že Jižní Koreu okupují, již od II. světové války, nechtějí s KLDR uzavřít " mírovou smlouvu " a opustit  území Jižní Koreje. Při tom po skončení tkzv. "korejské války" , všechny zahraniční jednotky z území Severní Koreje odešli ale "skalní demokraté" z USA v Jižní Koreji zůstali. To vypovídá o agresivním charakteru USA, které mají vojenské základny po celém světě a myslí si ve svém velikášství, že se jim všichni musí klanět a vyznávat jejich zvrhlý " americký způsob života". Redakce

 

cviceni-1..jpg

--------------------------------------------------

2.-cviceni.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V současnosti administrativa USA prohlašuje, že KLDR je nebezpečím pro celý svět, ale hlavním nebezpečím pro celý svět je USA, které mají po světě 150 vojenských základen a jejich agresivní zahraniční politika ohrožuje celou planetu.

-------------------------------------------------------

 

obrazek-stratfor.jpg

 

Část článku z amerického analytického magazínu STRATFOR.

Tvář severokorejské jaderné realit

Spojené státy mají stále stejnou politickou kalkulaci.  Již více než dvě desetiletí, se Washington snaží zastavit Pchjongjangu vývoj jaderných zbraní, s použitím . Sankcí , izolace, hrozeb, rozhovorů a ústupků, přes toto všechno nedokázaly Spojené státy dosáhnout opaku. Selháním těchto snah, došlo k výraznému nedorozumění mezi oběma stranami, pokud jde o jejich bezpečnostní problémy. Severokorejský jaderný zbrojní program byl, vždy pro Spojené státy dlouhodobá hrozba.  Bez ohledu na to, jaderná Severní Korea by mohla zpochybnit schopnost Spojených států ovlivnit cizí státy ne-vojenskými prostředky. Nedojde-li k preventivní vojenské akci, nebo politické krizi v Severní Korei, závažné přírodní pohromě, která přesvědčí Pchjongjang, že rizika jaderného programu nestojí za to, jaderná Severní Korea bude čím dál více nevyhnutelná. V případě, že země neustoupí ze svého jaderného programu, budou Spojené státy potřebovat jinou strategii. V ideálním případě by nový přístup měl nejen ujistit spojence o jejich bezpečnosti, ale také by měl zahrnovat Severní Koreu, Pákistán, Indii a možná i Čínu a Izrael. V širších diskusích o počtu jaderných zbraní a kontroly zbrojení. K tomu však Spojené státy budou muset nejprve uznat severokorejskou jadernou vojenskou schopnost. Mnozí tvrdí, že poskytnutí Pchjongjangu toto potvrzení,by mohlo být bráno, jako uznání jejich špatného chování.. Ale jiné alternativní řešení se ukázalo, jako neúčinné.

 

 

rocket-sev.-koreje.jpg

Upravil a přeložil  Dr. MV.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 

Připomeňme, že THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) je moderní protiraketový systém určený proti balistickým raketám krátkého a středního doletu s omezenou působností také proti mezikontinentálním raketám. Oproti jiným systémům zařazených ve výzbroji se liší zejména ve schopnosti zasahovat cíle ve výškách nad 200 kilometrů, tedy v kosmickém prostoru.

Převzato z čínského internet. radia CRI

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 Vodní centrum v hlavním městě.