Jdi na obsah Jdi na menu
 


II. KLDR - cesty po zemi.

 

 

Severní Korea - KLDR , bez západní i pražské mainstremové / režimní/ propagandy.

Pchjongjang - hlavní město .

 Hlavní město KLDR a její politické, hospodářské a kulturní srdce. Má asi 2 miliony lidí, je město monumentální architektury a má silnou politickou symboliku, hostí mnoho z vlajkových projektů v zemi. Je také zelené, zelené město s širokými bulváry, parky pro rekreaci lidí. Pchjongjang má zdaleka nejvíce zajímavých míst v zemi, a proto všechny zájezdy budou tam pobývat několik dní . Město v současné době zažívá něco jako stavební boom a došlo k velkému nárůstu v posledních letech  ve výstavbě  zařízení  pro turisty.

 
Pro více informací o památkách v Pchjongjangu, klikněte prosím na níže uvedené odkazy:

 

 
ii) Muzea
 
 
 
 
 
VII) Hotely

 

Kaesong a DMZ- demilitarizovaná zóna.

 

Starobylá dynastie Koryo, středisko Koreje, Kaesong je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, obsahující řadu historických věcí z 10. - 14. století. Jižně od města je Panmunjomu, zóna de-militarizovaný nebo DMZ, jak je obecně známo, je to bolestivá realita rozdělení Korejského poloostrova . Doporučujeme všem zákazníkům, aby navštívit DMZ, aby viděli, co to znamená  rozdělení korejského lidu.

Obrázky zde :

Panmunjon / DMZ

prostorová prezentace klik : 360img

Toto místo je samozřejmě dobře známé po celém světě jako ztělesnění fyzického rozdělení Koreje. Všichni návštěvníci KLDR by měli navštívit toto místo přesvědčit se s o  atmosféře a bolestné realitě rozděleného národa, již 60 let. Je to jedno z nejnapjatějších míst na naší planetě, tady bylo podepsáno příměří v roce 1953, a navštívite samotnou halu, kde se tato událost konala. Budete vidět cestu ve společné bezpečnostní oblasti, pět budov je přímo  nad demarkační čárou. Vojáci z obou stran se dívají na sebe až podezřele,  pavilony obou zemí jsou proti sobě přes hranici. Existuje jen málo míst na světě, kde  návštěvníci mohou vidět "žijící historii" s takovou skutečností.

http://www.juchetravelservices.com/what-to-see/kaesong-and-the-dmz/

 

Nampo

Nachází se na západním pobřeží KLDR, Nampo je důležitý přístav, loď budova centra a průmyslové základny. V souvislosti s tím Pchjongjangu mládeže Hero silnice, to je doma k impozantní West mořskou hrází stejně jako bytí jedno z mála míst v zemi, kde můžete vidět KLDR průmyslu v akci, v ocelárnách Chollima, Taen sklárna a Kangso minerální vod.

West Sea Barrage

prostorový obrázek : 360img

Tato impozantní stavba s obrovským významem , dokončena v průběhu 5 let a otevřen v roce 1986, je považován za jednu z hlavních staveb infrastruktury KLDR. Délka 8 km, se skládá ze 3 plavebních komor a 36 stavidla, plní jeho tři funkce  zvyšování toku řeku Taedong, pro lodní dopravu, brání mořské vodě znečišťovat říční vodu, a umožňuje zavlažování okolní půdy. Lodě až o výtlaku 50.000 tun můžou projet zámky. Železnice, dálnice a cesta pro pěší všichny situované na vrchu a podél této stavby.

Průmyslové zařízení 

Prostorová prezentace klik : 360img

Oblast Nampo obsahuje několik průmyslových lokalit, které jsou otevřeny pro turisty, včetně oceláren Chollima, Taen sklárny a Kangso minerální voda. Celkovou prohlídku každého zařízení je možné zajistit, dává zákazníkům jedinečnou šanci vidět v KLDR průmyslové odvětví "v akci."

Pro více informací o památkách Nampo, prosím klikněte zde

Wonsan

Wonsan je atraktivní přístavní město se nachází na východním pobřeží Koreje, asi 2 hodiny jízdy od Pchjongjangu. To je doma k stavby lodí a odvětví rybolovu.Skvělý výhled na město může být těšil z Changdokdo majáku a tam jsou některé nedotčené písčité pláže v nedalekém Kalma poloostrova. Wonsan je také nejbližší hlavní město do lyžařského střediska Masikryong.

Odkaz na prostorový obrázek stareho nádraží ve Wonsanu, na toto místo v roce 1945 přijel po návratu z druhé světové války budoucí president Km II-Sung, tato budova byla postavena Japonci a v korejské válce zničena. Znova byla postavena v roce 1975, a přeměněna na "Revoluční muzeum".

Klik zde :

 360img

Chonsam Družstevní Farma 

prostorový obrázek :  360img

To je další model družstevní farmy, kde návštěvník má šanci dozvědět se o hospodaření v KLDR. Je to skutečná velikost, soběstačná osada s hospodářskými budovami, byty, divadlem, kadeřnictvím , obchody a zdravotním střediskem. Specialitou farmy je pěstování Tomelu.

Pro více informací o památkách Wonsan, klikněte zde

 

Kumgangsan

Jižně od Wonsan je region Hora Kumgang. Hora samotná stojí na některých 1639m vysoká, pokrývající 40 kilometrů od východu na západ a 60 km od severu k jihu. Oblast je posetý nádhernými scénické spoty, údolí, vodopády, pobřeží a historických památek, nejlépe vychutnáte pěšky, zatímco užívání na čerstvém horském vzduchu.

Pěší turistické příležitosti :

  prostorová prezentace klik: 360img

Tam jsou skvělé příležitosti pro pěší turistiku kolem této oblasti, s cestami různých délek a stupňů.

Pro více informací o památkách Kumgangsan, klikněte zde

 

Paektusan

 

Nachází se v dalekém severu země na hranicích s Čínou a jsou přístupné pouze charterového letu, region Hora Paektu je posvátné místo pro KLDR, z několika důvodů. Za prvé, to je místo, kde Kim Il Sung vedl partyzánskou válku proti Japoncům, a za druhé to je také oficiální místo narození Kim Čong-ila. Stejně jako to, to je nesmírně krásná oblast, s krásným výhledem na hory, nedotčené lese a na čerstvém vzduchu.

Hora Paektu 

Prostorová prezentace klik : 360img

Stojící ve výšce 2750 m, je nejvyšší hora v celé Koreji. Vytvořila se  ze sopečné činnosti ve třetí období Cenozoic éry, její  V kráteru se vytvořilo jezero "Chonji" (což znamená nebe) je to  nejhlubší horské jezero na světě, je hluboké  384 metrů. Vody obvykle pokrývá led, od poloviny října do června následujícího roku, okolo jsou stovky druhů rostlin a živočichů žijící podél jeho břehů. Existuje dostatek příležitostí, jak si užít scénické procházky,  v  této nádherné scenérii.

 Pro více informací o památkách Paektusan, klikněte zde

 

Myohyangsan

 

Pro mnohé malebné vrchol KLDR, pohoří Myohyang se nachází 160 km severně od Pchjongjangu. Oblast je poseta malebnými údolími a vodopády, má nádherné scenérie a je rájem pro zapálené chodítko. Existuje mnoho míst odpočinku a pavilony, kde je možné vychutnat krátkou přestávku a piknik. Tato oblast je také domov pro mezinárodní přátelství výstavy, působivý podzemní úložiště dárků k vůdcům, a rozhodně stojí za návštěvu.

Obrázky zde :

Pohyon Temple  

Prostorová prezentace klik : 360img

Postaven před téměř 1000 lety v 1042, tento obnovený buddhistický chrám je dobře známý po celé zemi pro svou klidnou atmosféru a malebném prostředí. Z historických důvodů bylo kdysi 24 budov a pagody, z nichž mnohé jsou původní a byly zachovány. Například zahrnují Taeung Hall, Manse Paviliion, Suchung chrám, a archivy 80.000 dřevěných bloků, které obsahují kompletní sbírku buddhistického písma. Můžete také vidět sokka pagodu, osmibokého tvaru, je  8,58 m vysoká a skládá se z 13 příběhů.

http://www.juchetravelservices.com/what-to-see/myohyangsan/

 

 

Railway Tours


http://www.juchetravelservices.com/the-tours/railway-tours/

2015 - představuje náš 3. kontinuální ročník této jedinečné prohlídky, a my jsme rádi, že ji  budeme  nabízet, poprvé pro turisty, šance cestovat celou cestu z Tumanggang na vzdáleném severovýchodě země, až do Pchjongjangu, prostřednictvím Rason, Čchongdžin, do  Hamhung, Wonsan a Hyangsan. Tyto prohlídky vyhovují,  jak železniční nadšencům tak i  turistům, kteří chtějí vidět ohromující korejskou krajinu , z pohodlí našeho speciálního turistického vlaku, v pohodlných místech pro sezení a lůžkových vozech, s  plně zásobeným  barem a restaurací.

Pro více informací o našich železničních cestách, prosím klikněte zde click here.

 

234567

Zdroj  Cestovní kancelář pro návštěvy KLDR .

Sestavil . Dr.MV.