Jdi na obsah Jdi na menu
 


I. Korejská lidově demokratická republika

 

Pchjongjang - klik na obrázek

 

Hlavní město 

 

internetová stránka demokratické lidové republiky

Korea ..

Zprávy z tisku KLDR : 

 

http://www.naenara.com.kp/en/

------------------------------------------------------------------------------------------------------
01-test.jpg2.-test.jpg3.-test.jpg

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čína odpoví na rozmístění americké PRO v Jižní Koreji REUTERS/ Kim Kyung-Hoon
 Rozmístění amerického protiraketového systému THAAD vážně podkopá strategickou rovnováhu v regionu. Čína si proto ponechává právo na podniknutí příslušných odvetných akcí na obranu své bezpečnosti, prohlásila v pátek mluvčí čínského MZV Hua Čunjing. Agentura Renhap předtím informovala s odkazem na velitele amerických vojsk v Jižní Koreji Vincenta Brookse, že americký vysoce technologický systém PRO THAAD bude rozmístěn v Jižní Koreji do 8-10 měsíců. „Čínská strana mnohokrát vyslovila své znepokojení a nesouhlas v souvislosti s tím (plány na rozmístění THAAD v Jižní Koreji —red.). Čína podnikne všechna příslušná opatření na obranu svých bezpečnostních zájmů. Zároveň vyzýváme zapojené strany k ohledu na zákonité obavy Číny a k zastavení tohoto procesu," prohlásila mluvčí. © REUTERS/ KIM HONG-JI Soulský hopak. Jižní Korea se vzbouřila proti prezidentce Poznamenala, že rozmístění systému PRO THAAD v Jižní Koreji vážně podkopá strategickou rovnováhu sil v regionu a rovněž strategické bezpečnostní zájmy zemí tohoto regionu včetně Číny. „Akce USA jsou v rozporu s úsilím světového společenství na zajištění míru a stability na Korejském poloostrově. V současnosti je tam nanejvýš choulostivá a složitá situace," řekla mluvčí čínského MZV. 1130

Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201611044070686-cina-rozmisteni-pro-jih-korea/

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

soulhopak.jpg

Soulský hopak. Jižní Korea se vzbouřila proti prezidentce © REUTERS/ Kim Hong-Ji

Michail Šejnkman 143860

Pak Kun-hje slibuje obnovit administrativu a vládu. A dokonce se rozloučit s premiérem. Jenomže to nestačí. Rating je i nadále 14%. A hlavně ti občané. Čekají na demisi – na její demisi. Naposledy byl v Jižní Koreji takový rozruch v roce 1979. Tehdy bylo také cítit znepokojení, špatné předtuchy, očekávání něčeho strašného. Přehnal to. V tomto okamžiku byl Pak Čong-hui už 17 let prezidentem, přičemž v posledních dvou volbách byl zvolen „bezalternativně". Už nebyl jen architektem „ekonomického zázraku", ale i nenáviděným diktátorem. 26. října ho zabili. Byl to už třetí atentát. Šéf centrální výzvědné správy Jižní Koreje však věděl, jak to má zařídit. © REUTERS/ KCNA Jižní Korea vytvoří speciální síly pro likvidaci Kim Čong-una A máme tu znovu říjen. A znovu působí tajné služby. Jenomže tentokrát jednají oficiálně. I když ne všude. Do svatyně prezidentské administrativy je nepouštějí. A právě tam se může schovávat to nejzajímavější. Ostatně i to, co je už známo, stačí pro porovnání. Pak Kun-hje s otcem spojuje nejen to příjmení a úřad. Ale možná i demise před termínem. V jejím případě naštěstí ještě za života. Pro jejího otce to všechno začalo také studentskými demonstracemi. A nyní probíhají v Koreji nepřetržitě už několik dnů.

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

V pondělí 22. srpna 2016, opět USA s armádou Jižní Koreje zahájila provokační vojenské cvičení, které je namířeno proti KLDR. Pod záminkou obrany okupované Jižní Koreje, stálými provokačními manévry vyvíjejí vojenský tlak na KLDR. Poté se diví, že KLDR odpovídá adekvátně, a ukazuje vojenskou připravenost k odražení, jakékoliv agrese. Velice se jim nelíbí,možnost KLDR odpalovat rakety z ponorek. A při tom USA jsou po zuby ozbrojeni včetně toho co kritizují u KLDR. Každý stát má právo na obranu svého území. Ale USA si myslí, že roli světového četníka budou vykonávat - na věčné časy - . Nejvíce směšné je to, že  Jižní Koreu okupují, již od II. světové války, nechtějí s KLDR uzavřít " mírovou smlouvu " a opustit  území Jižní Koreje. Při tom po skončení tkzv. "korejské války" , všechny zahraniční jednotky z území Severní Koreje odešli ale "skalní demokraté" z USA v Jižní Koreji zůstali. To vypovídá o agresivním charakteru USA, které mají vojenské základny po celém světě a myslí si ve svém velikášství, že se jim všichni musí klanět a vyznávat jejich zvrhlý " americký způsob života".

2.-cviceni.jpg

cviceni-1..jpg

 

 

Redakce

 

 

Dle západního hodnocení propaganda, ale oni sami na svých propagačních turistických materiálech neukazují miliony hladových lidí a lidí žijících na ulicích v kapitalistickém světě.
 
 
Čína a Rusko nepřistoupí na kompromis v oblasti ochrany strategické bezpečnosti a zájmů
2016-08-05 15:47:25 cri

USA a Jižní Korea připravují z důvodu „hrozby KLDR" umístění protiraketového systému THAAD v Jižní Koreji, jehož detekční rozsah zasahuje na území Číny a Ruska, vážně poškodí strategickou bezpečnost a zájmy zemí v této oblasti včetně Číny a Ruska a naruší regionální strategickou rovnováhu, proto jsou Čína a Rusko společně proti. Čínský ministr zahraničí Wang Yi (Wang I) přímo poukázal na to, že máme plné důvody a právo ptát se na skutečný důvod umístění systému THAAD. Žádáme USA, aby nekladly svou bezpečnost nad bezpečnost ostatních zemí a nepoškozovaly zákonné bezpečnostní právo dalších zemí z důvodu takzvané bezpečnostní hrozby. USA by měly uznat, že v současném světě je hlavní mír a rozvoj, mentalita studené války už nemá trh. Historie mnohokrát prokázala, že boj a válka nemají budoucnost, mír, spolupráce, a rozvoj je jediná správná cesta k lidskému pokroku.

(Světlana)  

Převzato z čínského internetového rádia  CRI .

------------------------------------------------------------------------------------------------

obrazek-stratfor.jpg

 

 

 

Část článku z amerického analytického magazínu STRATFOR.

Tvář severokorejské jaderné realit

Spojené státy mají stále stejnou politickou kalkulaci.  Již více než dvě desetiletí, se Washington snaží zastavit Pchjongjangu vývoj jaderných zbraní, s použitím . Sankcí , izolace, hrozeb, rozhovorů a ústupků, přes toto všechno nedokázaly Spojené státy dosáhnout opaku. Selháním těchto snah, došlo k výraznému nedorozumění mezi oběma stranami, pokud jde o jejich bezpečnostní problémy. Severokorejský jaderný zbrojní program byl, vždy pro Spojené státy dlouhodobá hrozba.  Bez ohledu na to, jaderná Severní Korea by mohla zpochybnit schopnost Spojených států ovlivnit cizí státy ne-vojenskými prostředky. Nedojde-li k preventivní vojenské akci, nebo politické krizi v Severní Korei, závažné přírodní pohromě, která přesvědčí Pchjongjang, že rizika jaderného programu nestojí za to, jaderná Severní Korea bude čím dál více nevyhnutelná. V případě, že země neustoupí ze svého jaderného programu, budou Spojené státy potřebovat jinou strategii. V ideálním případě by nový přístup měl nejen ujistit spojence o jejich bezpečnosti, ale také by měl zahrnovat Severní Koreu, Pákistán, Indii a možná i Čínu a Izrael. V širších diskusích o počtu jaderných zbraní a kontroly zbrojení. K tomu však Spojené státy budou muset nejprve uznat severokorejskou jadernou vojenskou schopnost. Mnozí tvrdí, že poskytnutí Pchjongjangu toto potvrzení,by mohlo být bráno, jako uznání jejich špatného chování.. Ale jiné alternativní řešení se ukázalo, jako neúčinné.

 

 

raketa-sev.-koreje.jpg

Upravil a přeložil  Miloslav Vebr

 

 

 

 

Připomeňme, že THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) je moderní protiraketový systém určený proti balistickým raketám krátkého a středního doletu s omezenou působností také proti mezikontinentálním raketám. Oproti jiným systémům zařazených ve výzbroji se liší zejména ve schopnosti zasahovat cíle ve výškách nad 200 kilometrů, tedy v kosmickém prostoru.

Převzato z čínského internet. radia CRI

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jak ovlivní budoucnost KLDR sedmý sjezd Dělnické třídy Koreje, nazvaný severokorejskou tiskem „sjezdem vítězů“? Na tuto otázku není možné odpovědět pouze pomocí analýzy prohlášení, která na něm zazněla, a přijatých rozhodnutí. Dopisovatel agentury Sputnik Andrej Ivanov, který se právě vrátil z Pchjongjangu, navrhuje jinou cestu.

Když hodnotíme výsledky sjezdu DSK, měli bychom se pokusit spojit ve svém vědomí nejen protichůdné, ale i na první pohled absolutně neslučitelné jevy současné severokorejské reality.

Začněme ohromujícím prohlášením: Severní Korea se postupně a stále více začíná podobat Jižní Koreji. / pozn. redakce, ovšem ne za přispění USA  /  První příznaky tohoto procesu vidíme už ve chvíli, když přistáváme na Pchjongjanském letišti. Při pohledu z okénka letadla vidíme malebná zemědělská pole, mezi nimi sem tam stojí pěkné rodinné domy, zářící veselými barvami. Před 16 lety, když jsem navštívil KLDR poprvé, pole moc upravená nebyla a místo rodinných domů tam byly šedivé stavby z neurčitého materiálu.

Květinářství v Pchjongjangu
© SPUTNIK/ ANDREI IVANOV
Květinářství v Pchjongjangu

Cestou k Pchjongjangu potkáváme moderní automobily a po ulicích nejen solidních, ale i krásných obcí, se procházejí a jezdí na kolech sice skromně, ale pěkně oblečení lidé.

Změnil se i Pchjongjang. V něm byly postaveny celé čtvrtě 40-50-poschoďových výškových domů. Dříve se ulice hlavního města vyznačovaly nekonečně dlouhými frontami na zastávkách autobusů a trolejbusů, aniž bychom autobusy či trolejbusy viděli. Teď fronty zmizely a mezi početnými hromadnými dopravními prostředky převládají velmi příjemně vypadající typy, vyrobené v KLDR.

Překvapjící je velké mmnožství taxíků a osobních aut, a to jak severokorejské, tak čínské či japonské výroby. A severokorejští automobilisté mají úplně stejné starosti jako jihokorejští kolegové: jak neporušovat dopravní předpisy pod vševidoucím okem všudepřítomných videokamer dopravního inspektorátu.

Důležité je to, že lidé, pohybující se po pchjongjangských ulicích, se už nevyhýbají cizincům. Mnozí dokonce ochotně odpovídají na otázky zvědavých novinářů. Chválí moudrost váženého prezidenta Kim Čong-una a vyprávějí, jak se jim dobře žije díky jejich usilovné práci a péči rodné strany.

Děti si hrají u fontány
© SPUTNIK/ ANDREI IVANOV
Děti si hrají u fontányVíce: http://cz.sputniknews.com/svet/20160514/3038703/kldr-bezny-zivot-zmeny.html#ixzz48hyhbUid

Článek redakčně krácen.

Převzato z internetových. novin Sputnik. 

 

 

Zpráva o vypuštění družice vydána.

 

Národní letecká a kosmická správa KLDR oznámila 7. 2. 2016, že se jejím vědcům a technikům podařilo vypustit, nově vyvinutou družici Kwangmyongsong-4 na oběžnou dráhu země, je určena k pozorování země. Družice byla vypuštěna v rámci 5 letého plánu rozvoje letectví a kosmonautiky. Družice byla vypuštěna z kosmodromu Cholsan- sever v provincii Phyongan, V 9.00 DNE 7 února 2016. Družice vstoupila na oběžnou dráhu za 9 minut a 46 vteřin po startu. Družice obíhá na oběžné dráze země za 94min.a 24 vteřin. Na družici jsou instalovány telekomunikační a pozorovací přístroje. 

KLDR, počítá do budoucna s vypuštěním dalších družic telekomunikačního a pozorovacího systému a dalším rozvojem leteckého a kosmického systému země.

 

Zdroj : logo-naenara.gif Naenara internet. list KLDR.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Úspěch - první test vodíkové bomby.

Vláda KLDR vydala následující prohlášení dne 6. ledna:

Tento test byl pro svět překvapující událostí a vstoupí do národní historie trvající 5 000 let. V době kdy všichni pracovnícu a lidé KLDR udělali obrovský technický pokrok a splnění vojenského obranného programu Dělnické strany Koreje a její zásady plynoucí z revolučního programu Juche .

První test vodíkové bomby byl úspěšně proveden v Juche Koreji v 10:00 dne 6. ledna Juche 105 (2.016), pak podle strategického programu WPK / Dělnické strany Koreje./

Prostřednictvím testu provedeného s vlastní technologií KLDR, zcela prokázala, že technické parametry nově vyvinuté H-bomby byly přesné a vědecky ověřené v rozsahu síly menší H-bomby.

Bylo potvrzeno, že test H-bomb, byl prováden v bezpečným a bezchybným způsobem a nemá žádný negativní ekologický dopad .

Tento test znamená vyšší fázi jaderné síly KLDR .

Tím, že jsme uspěli v testu H-bomby je velký úspěch v dějinách KLDR a tím jsme se zařadili mezi státy mající H-bomby a tím se Korejci představují, jako národ vybavený nejsilnější zbraní jaderného odstrašení.

Tento test je způsobem zvýšení petenciálu sebeobrany KLDR. Rozhodnutí o vývoji vodíkové bomby je s cílem pevně chránit suverenitu země a zásadní právo národa za stále rostoucí jaderné hrozby a vydírání ze strany USA, vedenými nepřátelským silami a spolehlivě zajistit mír na Korejský poloostrově a přspět k regionální bezpečnosti.

Je to také odezva na nepřátelskou politiku USA vůči KLDR,

USA je gang krutých lupičů, který stále dává přednost konfrontaci a rád by dal přednost jaderné katastrofě, nespokojíl s neslýchanou politickou izolací´KLDR, hospodářskou blokádou a vojenským tlakem jen na základě, že máme rozdílné ideologie a sociální systémy a odmítá ustoupit od své agresivní politiky vůči KLDR.

Korejský poloostrov a jeho okolí je v nebezpečí , že zde může vypuknout jaderná válka, protože jsou zde neustálé provokace, prostředky jaderného úderu tohoto imperialistického agresora USA

Zatím co uplatňují všechny formy hospodářských sankcí a zveřejňují různé konspirační teorie o "lidských právech", mají namířené rakety proti KLDR., USA zoufale usilují o zablokování budování prosperujícího národa a zlepšení životní úrovně lidu a chtěli by svrhnout náš sociální systém.

Přístup KLDR k vývoji H-bomby, je diktován agresivní politikou USA,oni jsou jedním z největších vlastníků atomových zbraní různých typů, je legitimním právo suverénního státu na sebeobranu stejnými prostředky .

.Dnešní chmurná realita jasně dokazuje ještě jednou neměnnou pravdu, že osud by měl být bráněn vlastními silami.

Nic není hloupější než s loveckou zbraňí stát před stádem divokých vlků.

Velkolepý úspěch ze strany KLDR v testu H-bomby je velký činje i, historickou událostí národního významu, neboť jistě zaručuje budoucnost národa.

KLDR je, již ve své podstatě mírumilovný stát, který vynaložil veškeré úsilí na ochranu míru a bezpečnosti na Korejském poloostrově a brání naplnění scénáře atomové války USA.

KLDR je odpovědný stát vlastnící jaderné zbraně , a nikdy nepoužije, jako prvníí jaderné zbraně, ani nepoužije příslušné prostředky a technologie za žádných okolností, jak již je deklarováno dosti dlouho, je to odstrašovací prostředek pro nepřátelské síly.

Proto nemůže být pozastaven rozvoj jaderné energie, ani zřeknutí se jich ze strany KLDR, pokud USA uplatňují svojí nepřátelskou politiku .

Armáda a lid KLDR budou stále stupňovat svou jadernou sílu a to jak v kvalitě a množství, aby spolehlivě zaručili, budoucnost revolučních vymožeností Juche, pro všechny věkové kategorie.

Čučche Korea bude prosperující stát navždy, protožejí pevně vede velká Dělnická strana Koreje.

KCNA

 

 

 

 

 

 

 

Bulletin o DPR Koreje v Praze

15 December 2015 2015

 

KLDR proti zneužívání otázky

"Lidských práv" USA : mluvčí

ministerstva zahraničí

 

Pchjongjang, 12. prosinec (KCNA) – Mluvčí ministerstva zahraničí KLDR vydal prohlášení, o zoufalých snazích USA pomluvit KLDR pod záminkou " lidských práv."
S využitím předsednictví v Radě bezpečnosti OSN , USA znovu předkládá pod č. 10 položku programu schůze "Situaci v KLDR", která byla již předložena Radě poprvé na konci loňského roku.
Kategoricky odmítáme snahy USA na další jednání v Radě bezpečnosti OSN zaměřené na nalezení porušování "lidských práv" v KLDR a s předložením této otázky nesouhlasí mnoho jiných zemí.
USA předkládá dokument reprezentovaný zmanipulovaným slovem, na místo výrazu "lidská práva" pro diskusi s cílem zajistit, že "otázka lidských práv" v KLDR je součástí pořadu jednání Rady bezpečnosti v důsledku "řešení" "Situace v oblasti lidských práv v KLDR", které již předkládali na 69 valném shromáždění OSN v loňském roce.
Tato věc „ otázka přeběhlíků ze severu“ nebyla původně zahrnuta v prosinci 2015 do plánu projednávaných věcí Radou bezpečnosti, využití této „otázky“ má zajistit mezinárodní tlak na KLDR.
Tyto všechny akce odhalují zlověstné cíle USA , že "lidská práva" jsou jen zástupným problémem a jsou produktem trvalé nepřátelské politiky vůči KLDR.
Rada bezpečnosti OSN by neměla ztrácet čas zásahováním v záležitostech mimo její mandát, ale soustředit se na řešení naléhavých otázek ohrožující světový mír a bezpečnost. Potom by se měla zabývat i porušováním lidských práv v USA například kruté mučení, a i provokativní společné vojenské cvičení s Jižní Koreou které má za účel agresi proti KLDR.
Pokud se má Rada bezpečnosti OSN zabývat otázkami KLDR, to už bude lépe otázkou uzavření mírové smlouvy, které jsme navrhli znovu na 70 Valném shromáždění OSN v tomto roce s cílem odvrátit nebezpečí války a vytvoření mírového prostředí na Korejském poloostrově.
My budeme sledovat s vysokou bdělostí tuto otázku "lidských práv", využívanou proti KLDR nepřátelskými sílami, včetně USA, o které se snaží na půdě OSN.

 

Zdroj : Velvyslanectví KLDR Praha

Upravil :

Dr.MV.

 

 

Kim Čong - un s manželkou během koncertu na počest 70 výročí založení Korejské strany práce

 

 

 

 

 

 

Bulletin o DPR Koreje v Praze

9 říjen 2015

KLDR - mluvčí ministerstva zahraničí vyzývá USA, aby reagovaly na návrh, na podepsání mírové smlouvy.

 

 Mluvčí ministerstva zahraničí KLDR vydal ve středu 8.10 2015 toto prohlášení

Konzistentní je postoj KLDR k nebezpečí války, uvolnění napětí a vytvoření mírového prostředí na Korejském poloostrově.

Máme upřímnou snahu co nejdříve odstranit křehké příměří, které trvá na korejském poloostrově a vybudovat trvalý mechanismus udržování míru. KLDR znovu vyjasnila svůj postoj. Smírčí dohoda by nahradila mírovou smlouvou zveřejněnou na 70 Valném shromáždění OSN.

Více než 60 let uplynulo od uzavření "Dohody o příměří", ale trvalý mír nebyl zatím uskutečněn na poloostrově.

USA a Jižní Korea uskutečňují vojenské cvičení, ať už velké, nebo malé, z různých důvodů i v okolí poloostrova, toto zvyšuje nebezpečí nepředvídatelné situace. Která by mohla vyústit v konfrontační jednání obou stran.

V srpnu tohoto roku se stal vážný incident, v němž situace dosáhla na pokraj války. Tato dokazuje, že i menší incident i z neznámého důvodu, ohrožuje mír na korejském poloostrově, dohoda o příměří , která existuje je překonaná, a existuje , již jen v názvu.

Eskalace napětí se může znovu opakovat a opět nás uvrhnout na pokraj války, dohoda o příměří která trvá na poloostrově, je již překonaná.

Nikdo nemůže zaručit, že totální válka nevypukne a v tom případě to může rychle přejít i do světového ohrožení .

Základní způsob, jak dát tuto vážnou situaci pod kontrolou je pro KLDR a USA, podepsat novou mírovou smlouvu. Jež by zakotvila a vybudovala trvalé mírové mechanismy na poloostrově.

Chce li USA dělat mírovou politiku zlepšení vztahů, jsme ochotni reagovat na konstruktivní dialog a zlepšit bezpečnostní prostředí na poloostrově.

Už jsme poslali oficiální cestou zprávu vyzývající americkou stranu, aby reagovala na náš návrh podepsání mírové smlouvy.

Doufáme, že USA prostudují náš návrh mírové smlouvy a budou kladně reagovat.

------------------------------------------------------------------------

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 Vodní centrum v hlavním městě.

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 
  
 

 12. března, Juche 102 (2013)

Korejský satelit letí vesmírem.

 

Hlasatelka televize oznamuje úspěšný start rakety a vypuštění družice.Raketa dosáhla oběžné drahy za 9 minut a 27 vteřin.

Rok  2012 )úspěšným rokem proKoreu. Senzační zprávou je tato: druhá varianta satelitu Kwangmyongsong -- 3 byla úspěšně vypuštěna 12. prosince. Celá Korea se raduje a celý svět obdivuje tento úspěch.
   Na začátku 20. století, evropský spisovatel navšt

ěvující Koreu daroval sochu chlapce, jak nese náklad na zádech. To byl typický představitel Koreje. Zatímco jiní létali na nebi a výráběli elektřinu, země byla pošlapávána a zaostalá, jako kolonie Japonska.
  O jedno století pozdněji , Korea se chlubí, jako důstojný satelitový výrobce . V současnosti umělé družice jsou monopolem nemnoha rozvinutých zemí. . Ale DPRK je jedna z důstojných sil která vyvine a vypustí satelit úplně svojí vlastní technologií a silou. Korea už vyrobila a úspěšně vypoustila svojí první pokusnou družici Kwangmyongsong -- 1 v roce 1998 vlastní sílou a technolo

gií. V dubnu 2009 Korea vypustila další experimetnalní satelit Kwangmyongsong -- 2 na oběžnou dráhu, nosnou raketou Unha -- 2.
   Tentokrát druhá varianta pracovního satelitu Kwangmyongsong -- 3 indispensible pro hospodářský výzkum . Satelity a nosné rakety jsou zcela domácí výroby, od designu k výrobě, , . Druhá jednotka Kwangmyongsong -- 3 byla vynešena nosnou raketou Unha -- 3, jako zemi pozorující satelit, obíhá po

dél polární orbity jako ten předchozí, bude sbírat různá data z různých oblastí.
 Tato událost ukazuje ekonomické možnosti a sílu nejnovější vědy a technologie Koreje. Start druhé jednotky Kwangmyongsong -- 3 ukazuje možnosti dosáhnuté v roce 2012, jako celonárodní událost a je příslibem jasné budoucnosti Koreje. Všichni občané Koreje jsou na tento úspěch hrdí.

 

start-rakety-korea.jpg

 

korejske-ridici-stredisko.jpg

Poznámka administrátora : je tedy Sev. Korea zaostalá, jak se snaží vnutit českým občanům režimní media. To jsou objektivní informace ?

Je tedy Česká Republika, tak vyspělá, že by dokázala , vyrobit nosnou raketu a vypustit  na oběžnou dráhu svoji družici, každý ví že ne ! Nemáme ani potřebné prostředky na armádu a její vybavení . Toto je tedy to "demokratické" informování veřejnosti, je to pouhá manipulace s vědomím občanů ČR.

Zdroj : Korejské internetové zprávy Voice of Korea

Přeložil a upravil  Dr.MV.

 

 

 

vystava-kvetin-korea.jpg

 

STUDIE  KOREJSKÉHO  LIDOVOVÉHO DOMU

korea.jpg

 

 

                              

 

qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq

 

kim-s-manzelkou.jpg

 

Některé z nových výrobků :

Lehký nákladní automobil

2.-mensi-nakl.-aut..jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Těžší nákladní automobil

 

1.korejsky--nakladni-aut..jpg

Motocykl Pothonggang

motocykl-pothonggang.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Víceúčelový zemědělský traktůrek

viceucelovy-zemedelsky-traktor--jongang.jpg

Obráběcí CNC centrum RT 25

cmc--obrabeci-centrum--rt-25.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK

Historie

První zmínky o existenci Koreji sahají do roku 3000 př.n.l., kdy králem Tangunem bylo založen otrokářský stát Kojoson s hlavním městem Pchjongjang. Mezi 918-1392 hlavním státem Korejského poloostrova stal silný a mocný stát Korjo. Právě od slova Korjo pochází dnešní označení země a celého poloostrova ve většině jazyků (včetně angličtiny a češtiny) - Korea.
Korea se nacházela léta ve formální závislosti na Číně a 19. století se v Koreji odehrávalo ve znamení snahy okolních států zmocnit se do té doby značně izolovaného Korejského poloostrova. Ve velmi zuřivém boji mezi hlavními koloniálními mocnosti Dálného Výhodu: Japonskem, Ruskem a Čínou, zvítězilo Japonsko.Japonci zůstávali v Koreji do konce druhé světové války a po 35 letech nadvlády nad Koreou 15.srpna 1945 Japonsko se vzdalo spojeneckým vojskům. Korea byla rozdělena podél 38. rovnoběžky na dvě okupační zóny: Spojených Státu (jih) a SSSR (sever).
O tři roky později proběhly na jihu a na severu volby, výsledkem kterých vznikly dva státy: Korejská republika v čele s prezidentem Ri Sung-Manem a Korejská lidově demokratická republika v čele s premiérem Kim Ir-Senem.
Od roku 1950 do 1953 trvala mezi oběma korejskými státy  válka, která skončila podepsáním dohody o zastavení bojů . Mírová smlouva dosud nebyla podepsána. Od začátku existence KLDR celá státní moc  je soustředěna v rukách jednoho člověka - Velkého Vůdce Kim Ir-Sena. A tento model je uplatnován dodnes.

Jenže podobný  model je i v Euroatlatickém / západním světě/ viz model USA kde je uptatněn model prezidentské moci čili autoritativní . Se střídajícími se presidenty / polodiktátory/. Podobný model je uplatněn i v Ruské Federaci.

Ovšem z pohledů "západního občana"  je to něco negativního, špatného. Jenže v asijském prostoru celkem normální věc vycházející z filozofie čínského filozofa Konfucia. Ovšem, v tkzv. Evroatlantickém politickém systému " liberální demokracie " je něco za co by se měl tento systém stydět " ZASTUZENÉ KRÁLOVSKÉ RODY ", ještě vydávané za vzor "demokratismu" např. Velká Britanie, kde je dokonce jedna komora parlamentu nevolená a členové mají místa v něm dědičné !!!!!! přetrvávající z dob feudalismu, a oficiálně stále u moci i když omezené. V EU je třetina států s královskými rody u moci, a tato moc se dědí !  Tímto se západní, tedy i česká propaganda nezabývá. např. internetový portál Novinky.cz, zveřejňuje takové nehoráznosti o KLDR, že nad tím musÍ být v šoku každý ještě normální člověk, který ještě má zbytek mozku. Protože dle těchto informací nemá vedení KLDR nic jiného na  práci než se vzájemně popravovat.


 


Současnost
Podle Ústavy z roku 1972, je KLDR suverénní socialistický stát, který se řídí

ideami "Čučche". Čučche, doslova přeloženo "hlavní část", volně také

překládáno jako "absolutní soběstačnost" je oficiální státní ekonomická doktrína a ideologie Severní Koreje, zformulovaná Kim Ir-Senem. Jejím hlavním principem je dle severokorejských zdrojů teze "člověk vše vede a vše rozhoduje". V roce 1996 Kim Čong-Il (jako nejvyšší autorita) přidal do základních principů ideologie princip „songun", tj. upřednostňování armády.
Od 8. července 1997 je v Severní Koreji užívána varianta gregoriánského kalendáře s letopočtem čučche. Tento kalendář začal narozením Kim Ir-Sena (15. dubna 1912 podle běžného gregoriánského kalendáře) a toto datum je označováno jako první den roku 1 (není rok 0). Často je vedle sebe uváděno datum v letopočtu čučche a datum v obvyklém gregoriánském kalendáři. Od roku 1948 je v KLDR vládnoucí stranou Strana práce, nejvyšším orgánem statní moci je Národní obranný výbor. Po smrti Velkého Vůdce a zakladatele KLDR Kim Ir-Sena v roce 1994 .Vůdce Kim Čong-Il nahradil svého otce ve funkcích Generálního tajemníka korejské Strany práce a předsedy Národního obranného výboru

Severní Koreje.
Od roku 1998 Kim Ir-Sen je Věčný Prezident KLDR.


A ještě něco navíc...
Severní Korea je zvláštní země, která není podobná žádné jiné. Vládne v ní režim socialistické společnosti, který funguje v podmínkách ekonomické izolace a nezávislosti za cenu trvalé energetické krize. KLDR disponuje vyspělými technologiemi, jadernými zbraněmi, balistickými střelami a také vynesla umělou družici do kosmu. To vše dokazuje, že země má významný potenciál vědy a techniky. Se svými 22 milióny obyvatel (7 miliónů ekonomicky aktivních) drží výkonnou a organizovanou armádu. Vlastní obrana je prioritní složkou vnitřní politiky státu na jejíž rozvoj je směřována většina národních materiálních zdrojů. Během uplynulých 50 let vojenského zaměření se země stala nedobytnou pevností a porazit ji konvenční cestou je prakticky nemožné.
Severní Korea má nádhernou přírodu, překrásné jsou zejména horské oblasti. K návštěvě nás zvou i cenné historické památky. Etnická jednorodost nedává možnost vzniku nacionálních a rasových konfliktů. Z pohledu bezpečnosti je Korejská lidově demokratická republika jednou z nejbezpečnějších zemí na světě. Přestupky a kriminalita zde prakticky neexistují,

pravděpodobnost krádeže nebo přepadení je nulová !!!!!!!!!

 

 

Stát a sociální výhody

Stát díky  sociální politice zajišťuje pro lidi mimo mzdy i jiné sociální výhody které byly zavedeny  stranou a vládou.


Výhoda státní dotace do výroby potravin.
Stát dotuje výrobu surovin pro potravinářskou výrobu . Např. stát koupí rýži za cenu 189 za kg a zrno za 96 za kg od družstevních farem a prodává rýži za 46  a zrno-na zpracování zpracování za  33 .

Staví domy a byty .
Stát je zapojený do výstavby a přidělování bytů, osvobozuje lidi  od poplatků a lidé neplatí žádné poplatky . To je jediná země, která postaví a přidělí obytné domy pro pracující lidi a nese většinu nákladů na jejich vybavení.. Stát staví i na venkově obytné domy zdarma a nepožaduje žádné platby nájmů od družstevníků.

Výhody bezplatné lékařské péče
 Stát zavedl bezplatnou  lékařskou péči od ledna Juche 36 (1947). Všeobecná lékařská péče byla zavedena od ledna, Juche 42 (1953) a kompletní, univerzální bezplatná lékařská péče od února, Juche 49 (1960).
  Stát hradí všechny platby lékařského ošetření, ubytování i stravu v nemocnicích, a dokonce cestovní náhrady i lázeňské pobyty.

Výhody bezplatného  vzdělání .
Země zavedla všeobecné bezplatné vzdělávací instituty, od Juche 48 (1959). Dnes země nabízí základní 11 leté povinné bezplatné  vzdělání a následné studium na vysokých školách a univerzitách, které je osvobozené od všech  poplatků. Studenti  vysokých  škol a univerzit dostávají  stipendia od státu.

Výhody osvobození od placení daní.
Díky sociální politice zavedené  stranou a republikovou vládou, země zrušila ďábelské daně které zde byly zavedeny japonskými kapitalisty.. V zemi se postupně zrušily daně, jako přežitek kapitalistické minulosti.

Výhody  sociálního pojištění a systém sociálního zabezpečení
Pracující ženy mají 5 měsíců mateřské dovolené, a v případě, že mají víc než 3 děti, dostávají plat v ekvivalentu k 8 hodinové pracovní doby. . Když se pracovníci stanou invalidní  kvůli nemoci , zranění a jiným faktorům, je jim poskytována  významná pomoc, léčbou a zajištěním dobrých životních podmínek od státu. Staří důchodci (muži přes 60, ženy přes 55) dostávají důchody a staří lidi a sirotci mají zajištěnou  péči  od státu.

Že tam určitě nejsou bezdomovci a neumírají v zimě na zmrznutí, jako v ČR ,  za přihlížení režimních pražských elit , kteřé se neumějí postarat ani o své občany .

 

 

 

 

 

 

 

Armáda KLDR .

28.8.2014

 Podle odborníků, Severní Korea prokázala schopnost svých výsadkových jednotek "v reakci na Ulji Freedom Guardian (UFG) srpen 2014, společných USA - jihokorejských manévrů, zahrnující 50.000 jihokorejských a 30.000 amerických vojáků, přesunuty do Jižní Koreje od kontinentální části USA a od US vojenské základny v zahraničí.Pchjongjang /sev.Korea/ prohlásila, že je to demonstrace síly je a"zkouška pro invazi do KLDR."

Pozn. redakce. USA si to nemohou  dovolit, mají toho "rozdělaného" na světě tolik, že ne to nemají. A střet s tak mohutnou, 4. největší armádou světa, by mohl pro říši dopadnout katastrofálně. Jako ve Vietnamu, kde na závěr nestačili utíkat domů.

V současné době, 28.500 amerických vojáců je rozmístěno na jihu Korejského poloostrova. Jsou všude po světě. A hlídají své satelitní země, aby se nevymkly z kontroly říše USA.

Start balistické rakety z ponorky, test z 9. května 2015

start-balisticke-rakety-z-ponoirky---kopie.jpg

 
  1. Armáda KLDR Severní Koreje v obrazech .

ponorka-kldr.jpg

 

Ponorky Sang-O II jsou zvětšenou a zdokonalenou verzí ponorek Sang-O. Jsou stavěny v loděnicích Mayang-do asi od roku 2004. Jejich délka je odhadována na 39 m a výtlak na hladině na 300 až 340 t.

Ponorky Sang-O základního provedení byly původně vyvinuty jako miniponorky pro speciální operace v pobřežních oblastech. Mají délku 34 m a šířku 3,8 m. Jejich výtlak na hladině je kolem 275 t, pod hladinou 370 t. O pohon pod hladinou se stará elektromotor zásobovaný elektrickou energií uloženou v bateriích. Na hladině, nebo těsně pod hladinou mohou být ponorky poháněny malým dieselem. Přísun vzduchu pro běžící diesel pod hladinou je zajišťován výsuvným šnorchlem. Ponorky Sang-O dosahují pod hladinou rychlost 9 uzlů při pohonu elektromotorem, nebo 7 uzlů při pohonu dieselem. Na hladině je maximální rychlost 7,5 uzlu. Maximální hloubka ponoření je 150 m. Obsluhu ponorky zajišťuje posádka v počtu patnácti osob. Sang-O existují ve dvou verzích. První verze není vybavena torpédomety a je určena výhradně pro průzkum a speciální operace. Může přepravovat až dvacetičlenný výsadek, nebo odpovídající množství materiálu. Druhá verze může útočit na plavidla, má dva torpédomety s ruskými torpédy typu 53-65KE a prostor pro šest až dvanáct potápěčů nebo příslušníků výsadku s nafukovacími čluny.


 

Armáda KLDR patří v mnoha ohledech k největším na světě. Tvoří ji celkem pět základních složek: pozemní síly, námořní síly, letectvo, speciální síly (nejpočetnější na světě) a raketové síly. Severokorejská armáda má podle odhadů 1,2 miliony vojáků. Co do počtu se jedná o čtvrtou největší armádu na světě, spolu se zálohami může povolat do armády 7,5 milionu vojáků Pokud bychom ovšem počet vojáků přepočítali na počet obyvatel, byla by KLDR na prvním místě. V armádě je podle všeho aktivně nebo v záloze až pětina mužů od 17 do 54 let.

 

Severní Korea
PwrIndx: 1,2893

 

 

 

 Celkový počet obyvatel: 24720407 dispozici Muži: 12933972 schopní služby:10066704 Dosáhnutí vojenského věku každý rok: 412290 ] Aktivní personálí rezervy: 4500000


Tankové vojsko-  zahrnuje hlavní bitevní tanky, lehké tanky a stíhače tanků, ať kolové nebo pásové. AFV hodnota zahrnuje obrněné transportéry (APC) a bojové vozidela pěchoty .

 

6600 obrněné vozidla (AFVs): 2500 samohybných děl (SPgŠ): 1600Tažené dělostřelectvo:- 3500 Multiple-raketometů (MLRSs): 700

 

Letectvo :
Zahrnuje jak letala, vrtulníky  ve všech odvětvích vojska. Všechny typy letadel tvoří  (UAV, bojové, speciální mise, námořní / nosič, cvičné, atd).

 

 Celkem Letadla: 943 - / obslužné : 460 letadel:149 transportní letoun: 99 cvičný letoun: 165 Vrtulníky: 203 útočných vrtulníků: 20

 

 Námořní vojsko

 

Celkem 1061 - Fregaty: 4 Torpédoborce: 0 Corvetty:6 Ponorky: 78obranné prostředky : 528 minolovky : 23

 

 

 LOGISTICKÉ
Válka je stejně bitva logistiky - stěhování lidí a strojů  -  to je přímý boj. Pracovní síla se odráží možnostech síly válečného průmyslu.

 

 Pracovní síla: 12200000 , námořní zařízení : 158 ] významných přístavů a terminálů: 8 s napojením  na silnici.   25554 km železniční sítě í Provozuschopných letišť : 82

 

 FINANČNÍ zajištění  (v USD),
bez ohledu na vojenské síly v číslech, válka je stále možná jen se zajištěným  financovánm , stejně, jako se schopnými  vůdci, nebo zbraněmi.

 

 Obranný rozpočet: 7500000000 dolarů Zahraniční dluh: 0 dolar Rezervy deviz a zlata nejsou známy. 

 

 Geografie
 

Rozloha : 120.538 km 2 , pobřeží: 2495 km společných hranic: 1671 km vodních cest: 2.250 km

Převzato z  Global Firepower

 

 

Náhledy fotografií ze složky KLDR / Sev. Korea/