Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sarajevo II, Nečas II, Kuciak II: Pouhé 4 dny před 17. listopadem a v době, kdy je premiér v cizině, probíhá v ČR pokus o destabilizaci země a svržení vlády! Důvodem bezprecedentního útoku na rodinu Andreje Babiše je dostavba 2 energobloků jaderných elektráren Temelín a Dukovany! Babiš na poslední chvíli Američanům cukl a toto je výsledek! Bakalovy bestie vyslýchaly nemocného člověka, kavárna a havlérka chystají demonstrace, chtějí svrhnout vládu!

Česká republika se doslova přes noc ocitla na pokraji vládní a ústavní krize, která má všechny parametry státního převratu organizovaného ze zahraničí, tedy úplně stejné procesy, které vedly k pádu vlády Petra Nečase v roce 2013 a k ústavní krizi na Slovensku v únoru tohoto roku v kauze účelově vyvolaných demonstrací a tlaků na odstoupení demokraticky zvolené vlády Roberta Fica kvůli dosud nevyšetřené vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně. Naše redakce byla dnes v noci kontaktována zdrojem, který nemůžeme identifikovat, poskytl nám ovšem informace a stopy, které vysvětlují hrozivé souvislosti, okolo celé kauzy, která vypukla včera pozdě večer. Sedněte si, dejte si kafe a čtěte. Jde o hrozné věci. O co se jedná, to si rozebereme v tomto článku.

Útok na Andreje Babiše nemá s Agrofertem nic společného, jde znovu o “jádro”.

Investigativní novinářka Sabina Slonková, provozovatelka fiat-alternativního serveru Neovlivni.cz a Jiří Kubík totiž pro server Seznam Zprávy natočily výbušný rozhovor [1] s pohřešovaným synem premiéra, Andrejem Babišem ml. (35), který figuroval jak spoluzakladatel projektu Čapí hnízdo spolu s Adrianou Bobekovou (39) a mají podezření, že prý sloužil svému otci jako Bílý kůň. Není to pravda, je to pomluva! Této verzi nemůže žádný soudný člověk věřit, a ukážeme si, proč a z jakého důvodu, budou hovořit tvrdá čísla a fakta. Andrej Babiš ml. se totiž skrývá se svou matkou Beatrice Babišovou ve Švýcarsku. Abychom pochopili, o co se jedná, musíme si o synovi Andreje Babiše něco podrobně vysvětlit. Podle exkluzivních informací naší redakce, které nám pod podmínkou naprosté anonymity zdroj poskytl, trpí Babišův syn Závislou poruchou osobnosti (ZPO), podle mezinárodního značení jde o nemoc indikativní skupiny F60.7 ze skupiny poruch osobnosti [2].

Indikace F60.7 a zneužití nemocného člověka

Toto onemocnění se projevuje naprostou důvěřivostí a podléhání autoritám. Osoba trpící nemocí indikativní skupiny F60.7 postrádá schopnost prosazení vlastního názoru. Jakmile je konfrontována se zdravým člověkem, okamžitě začne podléhat jeho názorům a přebírá jeho postoje. Uvědomuje si, že něco není v pořádku, ale v okamžiku projevu není pacient schopný rozlišit vlastní a cizí zájmy. Taková osoba je schopna na místě podepsat přepis veškerého svého majetku na cizí osobu, je ochotna podepsat jakékoliv tvrzení, převzít a ztotožnit se s jakýmkoliv názorem, který je před osobou vyřčený.

Řekne-li dominantní osoba, že není dobré jíst sladké, pacient odmítne jíst sladkosti, i když předtím sladkosti od mala miloval. Řekne-li dominantní osoba, že její otec je vrah, pacient to potvrdí a podepíše, dokonce je ochotný svědčit u soudu. F60.7 popisuje i rozšířené ZPO poruchy, kdy sám pacient rozvíjí informace, které dominantní osoba vysloví. Motivace je ve snaze pacienta získat citovou přízeň dominantní osoby. Lidé s touto poruchou jsou zneužitelní, chorobně důvěřiví, patologicky naivní.

Andrej Babiš ml.

Ve světle těchto informací je zcela jasné, proč Andrej Babiš jako otec nechce, aby jeho syn vůbec kdy mluvil s novináři, protože i video, které natočila Sabina Slonková a Jiří Kubík ve Švýcarsku, zcela zřetelně potvrzuje, že naše informace o diagnóze F60.7 je zřejmě opravdu validní a pravdivá. Mladý Andrej Babiš kognitivně přebírá postoje a doplňuje věty Sabiny Slonkové v reportáži, její myšlenky. Ne vždy se ale vyjadřuje česky, vypadá to, že myslí v ruštině a skladba vět je chaotická.

Všimněte si, že nejprve přebírá pouze postoje matky. Nechce o věci mluvit a loučí se pomalu s oběma novináři. Poté ale nastupuje Sabina Slonková v dominantní roli a najednou mladý Andrej Babiš začíná kopírovat její teze. Sami si pusťte video a sledujte změnu dominantního “rulera” (vůdce). Nejprve je to matka, syn přebírá její postoj. Poté nastupuje Slonková, matka nezasáhne a dominance se překlápí na Slonkovou, Andrej Babiš ml. plně kopíruje její narativ.

Člověk s dobrým srdcem, ale lehce ovladatelný a manipulovatelný do takové míry, že to má vlastní indikaci a diagnózu v psychiatrii

Andrej Babiš ml. tak je nebezpečný ani ne tak sobě, jako spíš ostatním lidem ve svém v okolí v tom smyslu, že může o nich vypovědět cokoliv, co si dominantní osoba v jeho dosahovém vlivu bude přát. Kdyby novináři chtěli, aby Andrej Babiš ml. svědčil proti svému otci ve věci sebevětší absurdity, např. vraždy JFK, byl by k tomu ochotný a svolný, technicky by podepsal cokoliv, ale myšlenkově by za to nenesl zodpovědnost. V rozhovoru se Sabinou Slonkovou si všimněte, že mladý Babiš si jenom matně vzpomíná, že “technicky” měl něco společného s podpisem smluv o Čapím hnízdě, ale už si to nepamatuje.

Vzhledem k tomu, že jde o událost starou jen 10 let, a navíc v tak důležité právní věci, je zcela jasné, že osoba, která podepisovala jakékoliv dokumenty, nemusela být úplně ve stavu vlastního rozhodování. V reportáži působí Andrej Babiš ml. zmateně, hovoří sice česky, ale poněkud zvláštně a s ruským přízvukem. Slovo “technicky” je klíčové, protože pacienti s diagnózou F60.7 konají mechanicky, technicky. Akty jako podpisy smluv, rozhodování, úkony, to všechno je prováděno mechanicky, ale bez vlastní vůle, tedy pouze technicky.

MUDr. Dita Protopopová, napsala posudek pro Andreje Babiše ml.

Podle našich informací, které jsme získali, se oba novináři dostali k informacím o pobytu Andreje Babiš a jeho matky ze zdrojů kamaráda, se kterými si Andrej Babiš ml. psal přes internet. Adresu měl přímo sdělit samotný Andrej Babiš ml. v jednom z chatů na internetu svému kamarádovi, protože dostal tuto žádost “příkazovým tónem” a uposlechl. Tento kamarád potom měl posunout informaci Sabině Slonkové a jejímu kolegovi. V reportáži to vypadá jako akční detektivní film, ale realita byla jiná. Bez informace o adrese od kamaráda Andreje Babiše ml. by žádná reportáž nebyla.

Lékařka Dita Protopopová, která před 2 lety vystavila posudek, že Andrej Babiš ml. nemůže vypovídat před policií a účastnit se trestního řízení, je dnes členkou Hnutí ANO a kandidovala na primátorku Prahy 8. Její manžel Petr Protopopov měl Babiše juniora unést do Ruska na Krym, kde prý byl držen v jakési blíže neurčené psychiatrické léčebně. Odtamtud se později přesunuli na Slovensko, odkud Andrej ml. kontaktoval Kriminalistický ústav v Praze, který ale nemá s policií nic společného, jedná se o výzkumný a laboratorní ústav v oblasti kriminalistiky. Požádal je o pomoc, že prý byl unesen. Jeho otec Andrej Babiš prý o tom neví, ale Protopopov chtěl jeho otci vyhovět, aby Babiš ml. nemohl být nalezen novináři.

Snaha otce pomoci synovi naučit se business na malém projektu může skončit pádem vlády

Vzhledem k diagnóze Andreje Babiše ml. tak není možné mu věřit ani slovo, protože přebírá instrukce, příběhy, vize, obrazy a konstrukty cizích názorů a osob. Všimněte si, že místo “vzali mně na Krym” říká “vzat do Krymu”, což zní jako argot (vzat do krimu = dostat se do vězení). Může jít o rusismus, “v Krym” místo “na Krym”, ale může jít psychickou deziluzi a neschopnost rozlišovat významy slov. Vzhledem k tomu, že byl v kontaktu přes internet se svým kamarádem, je vysoce pravděpodobné, že byl autoritou a dominantní osobou zpracován tak, aby vypovídal šílený příběh o Ruskem okupovaném Krymu, únosu, strachu z určitých osob apod.

Když má Andrej Babiš ml. takovéto duševní postižení, jak je možné, že se stal v roce 2007 jednatelem Čapího hnízda, zeptáte se? Otec prostě chtěl syna finančně zajistit a osamostatnit, aby měl podnikání, které neponese riziko, bude mít formu rekreačního ruchu s malým provozem a malým obratem, nebude tak představovat riziko pro rodinné podnikání otce, protože v Agrofertu syn, vzhledem ke své diagnóze, pracovat nemůže. A se jménem Andrej Babiš ml. nemůže pracovat pro nikoho cizího, jinou firmu, protože by byl okamžitě využit jako zdroj informací proti svému otci.

Sabina Slonková, novinářka.

Čapí hnízdo mělo být projektem, které bude mít charakter první velké zkušenosti jeho syna s dotacemi z EU, protože na nich stojí značné příjmy Agrofertu. Syn se měl naučit, jak požádat o dotace, jak provést realizaci, jak se starat o udržitelnost projektu po stanovenou dobu 5 let a poté se posunout dál, pokud to bude možné. Jenže do roku 2013 vykázala farma Čapí hnízdo ztrátu přes 28 milionů korun [3] a Andrej Babiš zjistil, že jeho syn nedokáže firmu udržet a pokud se nezmění vedení, farma zkrachuje. Andrej Babiš proto mohl nechat projekt zkrachovat (což by asi bylo lepší ve světle pozdějších komplikací v politice), anebo mohl farmu převést pod Agrofert a situaci stabilizovat. A k tomu opravdu došlo. Namísto uznání, že Andrej Babiš senior nenechal Čapí hnízdo zkrachovat, přichází jeho mediální a politická poprava.

Zisk skoro 10 miliard v daném roce a snaha médií vykreslit Babiše jako člověka, který neměl 50 milionů pro svého syna na rozjezd prvního projektu

Jenom pro informaci, v roce 2008, kdy se Čapí hnízdo realizovalo, měl Agrofert nepřerozdělený zisk před zdaněním ve výši 9,6 miliardy korun [4]. Opravdu si někdo myslí, že by Andrej Babiš neměl 50 milionů korun pro svého syna na rozjezd farmy? Dotace z EU nebyla čerpána pro Agrofert, ale kvůli tomu, aby se jeho syn naučil businessu a základům eurodotací na prvním pokusném pilotním projektu v podobě Čapího hnízda.

Tady budeš pracovat, tady si vyzkoušíš, jak se žádá o dotace, co je třeba splnit, jak je třeba dotace čerpat, jak je potřeba dohlížet na udržitelný rozvoj projektu. Když ti všechno zaplatím a koupím ze svého, nic se nenaučíš. Každý milující otec chce svého syna naučit, aby se uměl o sebe postarat, ne aby se nechal vést za ruku. Bohužel pro premiéra, Andrej Babiš ml. se nepotatil. Čapí hnízdo po 5 letech udržitelného rozvoje skončilo se sekyrou skoro 30 mega [5] a syn to vzdal. Jenže tady kauza nekončí, naopak pokračuje.

Jiří Kubík, novinář.

Útok na Andreje Babiše přichází v době, kdy jako premiér není doma, je totiž v cizině. Nachází se v Palermu na Sicílii, kde se účastní konference o Libyi a migraci. Právě ve chvíli, kdy je v cizině, tak v Česku je odpálen puč, jehož cílem je pád a svržení Babišovy vlády. Ve stejný měsíc jako máme teď, v listopadu 1997, došlo k tzv. Sarajevskému atentátu proti Václavu Klausovi. Místopředsedové ODS Jan Ruml a Ivan Pilip vyzvali Václava Klause k demisi, a to kvůli údajným skandálům ve financování ODS.

Výzva přišla na tiskové konferenci 28. listopadu 1997 ve chvíli, kdy Václav Klaus byl na státní návštěvě v Sarajevu. Než se stačil vrátit, bylo hotovo a jeho vláda nakonec musela rezignovat. Hlavním důvodem bylo, že premiér byl v cizině a nemohl aktivně odporovat proti probíhajícímu puči uvnitř ODS. Útok na rodinu Andreje Babiše je načasovaný 4 dny před oslavami 17. listopadu a ve chvíli, kdy Andrej Babiš je v cizině, stejně jako kdysi Václav Klaus.

Pokus o druhý Sarajevský atentát s příchutí pádu Nečase a Roberta Fica kvůli kauze Kuciak

Máme zde i další paralelu, tentokrát s Jánem Kuciakem ze Slovenska a s tím, co následovalo po jeho vraždě. Pražská kavárna dnes oznámila mohutné demonstrace proti Babišově vládě, jsou svolávány v celé republice, stejně jako v únoru na Slovensku. Premiér je označován za mafiána s ruskými manýry, který nechal svého syna zavléct na Ruskem prý okupovaný Krym. Lidovci chtějí a plánují vyvolání hlasování o nedůvěře vládě. ČSSD, která se potácí na hraně volitelnosti a jen pár dní poté, co Jiří Zimola složil funkci v předsednictvu partaje, cítí Lidový dům možnost oslabit Andreje Babiše a získat si třeba přízeň voličů tím, že Lidový dům svrhne vlastní vládu. Možné je úplně všechno, i když pro ČSSD by to zřejmě byla volební sebevražda.

Beatrice Babišová

Pokud se ale ptáte, proč útok najednou přichází v listopadu a tak náhle, budete překvapeni. Tento útok na Andreje Babiše nemáme nic společného s Marakéšskou deklarací, jak se mylně domnívají někteří politici z Hnutí ANO. Pokus o sestřelení Babišovy vlády totiž má stejné autory jako ti, kteří v roce 2013 sestřelili vládu Petra Nečase. Podle výbušných materiálů, které jsme v noci získali od anonymního zdroje spolu s výše uvedenými informacemi, je hlavním cílem této kauzy odstranění premiéra, který “zradil americké zájmy” ve věci obrovské mamutí zakázky na dostavbu dvou jaderných elektráren v Temelíně a v Dukovanech. Výstavba celkem 2 energobloků by vyšla podle odhadů až na 500 miliard korun. Malá varianta počítá s dostavbou jen 1 bloku, a to v Dukovanech. Ta by vyšla na celkem 200 miliard korun. Všechno vypadalo skvěle, do tendru se přihlásilo 6 firem. Jenže, koncem října přišel šok.

Babiš: Temelín a Dukovany se dostavovat nebudou, odsuneme to o 10 let a provedeme jen modernizaci za desetinu ceny

Premiér Andrej Babiš šokoval i Miloše Zemana a Pražský hrad, když uvedl, že není pro výstavbu nového bloku v Dukovanech a raději by ji odložil o 10 let [6]. Místo toho by se měly Dukovany jen modernizovat za pouhou desetinu ceny ve výši 20 miliard korun, více zde. Přitom jen několik měsíců předtím Andrej Babiš tvrdil, že je pro dostavbu energobloků, že je to dobrá investice do budoucna. A najednou se něco stalo. Jen 2 dny po návštěvě amerického ministra obrany v ČR Jamese Mattise v Praze k výročí 100 let založení republiky totiž došlo k obratu, Andrej Babiš otočil, že není vhodné teď dostavovat bloky, stačí jen modernizace. Pouhé dva týdny po tomto výroku přichází v ČR pokus o státní převrat v době, kdy je Andrej Babiš v cizině. Víme, k čemu došlo!

JE Dukovany

Andrej Babiš se dostal do bezvýchodné situace. “Konsorcium Rosatom je jediným kandidátem, který může dostavět Dukovany.” Toto se píše v utajované zprávě, kterou má naše redakce k dispozici. V dokumentu se uvádí, že technologie použité v Dukovanech nejsou kompatibilní s americkými, ani francouzskými technologiemi, situace je mnohem horší, než je Temelín. Dukovany jsou starší a výstavba nového bloku jinou než ruskou technologií by znamenala de facto postavit vedle Dukovan novou elektrárnu, protože naroubování nového bloku na velín a kontrolní ruské systémy starých Dukovan by bylo nejen těžké, ale dokonce nebezpečné. Zpráva doporučuje neuvažovat nad jiným dodavatelem, než je Rosatom, a to z bezpečnostních důvodů. Tato informace je naprostá bomba!

Westinghouse nemůže Dukovany dostavět kvůli jaderné bezpečnosti, Rosatom nemůže pro změnu kvůli politické situaci

Jenže vláda Andreje Babiš nemůže v současné politické situaci nechat Rusy stavět jaderný blok ve střední Evropě. Američané by nedodali české armádě nové americké helikoptéry Bell UH-1Y Venom a narušilo by to vztahy AČR s americkou armádou, nemluvě o diplomatickém ochlazení vztahů mezi Prahou a Washingtonem. Andrej Babiš by to navíc neustál ve vlastní straně a vlastně ani ve sněmovně. Takže pod vlivem těchto tlaků změnil Andrej Babiš po návštěvě Jamese Mattise v Praze názor, protože Mattis se přijel přeptat nejenom na pokračující zájem o helikoptéry, ale i na dostavbu Dukovan a Temelína, i když veřejně to Babiš popírá, že by se o tom bavili.

Babiš si uvědomil, že nejlepší bude nic nestavět a pouze modernizovat. Tím ale proti sobě poštval americké elity. Westinghouse Nuclear patří společnosti Toshiba a výrobce reaktorů byl ve vážných problémech, od roku 2017 byl v ochranném bankrotačním režimu, jenže od jara tohoto roku je očištěný od dluhů [7] a chce dostavět Dukovany stůj co stůj. Jenže podle posledních informací z konce srpna tohoto roku je favoritem na dostavbu Dukovan právě zmíněný ruský Rosatom, informaci přinesla česká média [8]. A to Američané nemohou dopustit.

Ruský Rosatom je největším favoritem po stránce technologií a kvality, ale politicky je neprůchodný v Praze a u amerických partnerů české vlády.

Když 30. října Andrej Babiš cukl a rozhodl se nedostavět Dukovany, aby si nemusel zavdat s Američany (Westinghouse) nebo s Rusy (Rosatom), došlo ve Washingtonu k rozhodnutí sestřelit vládu Andreje Babiše stejně, jako byla kvůli dostavbě Temelína sestřelena v roce 2013 vláda Petra Nečase, který předtím v Rusku na návštěvě v Moskvě se prořekl, že ruský Rosatom má největší šance na to, aby vyhrál tendr o Temelín. Američané to nemohli dopustit.

Historie se opakuje. Pokaždé, když se v ČR rozhoduje o dostavbě energobloků, padají vlády.Pomalu se to stává tradicí a kolorytem. Američané doufají, že nová vláda vznikne na ose ODS – Piráti a tzv. Demokratický blok (KDU-ČSL, Hnutí STAN a TOP09). Pokud preference nelžou, potom by posílená ODS a Piráti dali dohromady po předčasných volbách dohromady většinu ve sněmovně. Očekává se totiž, že levice ve sněmovně (ČSSD a KSČM) ještě více oslabí. Andreji Babišovi by nestačilo ani vítězství Hnutí ANO okolo 30% hlasů.

Pokus o svržení vlády z ulice i z parlamentu, kopírování demonstrací po vraždě Jána Kuciaka míří do Prahy

Vláda ODS plus dalších by byla otevřeně proamerická, zcela jistě by došlo k příklonu k polskému stylu zahraniční politiky, americké základny v ČR, raketové baterie atd. Česko by se tím stalo integrální součástí americké státní moci ve Střední Evropě se všemi důsledky a projekt Trojmoří by začal nabírat nebezpečné obrysy na mapě Evropy.

Ve chvíli, kdy ruský Rosatom je jediný možný vítěz dostavby Dukovan a Andrej Babiš nechce dát dostavbu Dukovan do rukou Američanů, tak nezbývá nic jiného, než dostavbu odložit a nezavdat si s nikým. Jenže ve chvíli, kdy se Westinghouse Nuclear právě vyhrabal z oddlužovacího programu v USA podle Chapter 11, potřebuje nutně velkou zakázku, za každou cenu. A tou mají být Dukovany a posléze Temelín. Právě zítra má do ČR přiletět Rick Perry, americký ministr pro energetiku [9]. Bude lobovat za dostavbu Temelína a Dukovan, i když Babiš je proti.

Všechno je perfektně načasované, opět do období okolo 17. listopadu. V roce 2014 to byly červené karty proti Miloši Zemanovi, tentokrát to budou demonstrace za demisi Andreje Babiš jako mafiána, který jako zlý muž vláčí svého syna mafiánskými způsoby po světě. Útok probíhá ve chvíli, kdy je Babiš v Palermu na Sicílii, kde má sídlo sicilská mafie Cosa Nostra. To zní doslova jako klišé. Už zase cizí moc útočí na premiéra české vlády, už opět mají padat hlavy, protože hrozí, že Američané nebudou stavět Dukovany a zřejmě ani Temelín.

Podívej, padá vláda, něco si přej? Aneb tisíce podob politického šílenství

V roce 2013 to byla žárlivá manželka premiéra jako záminka k pádu vlády. Jaké to klišé z béčkového filmu. Dnes je to snaha o pád vlády kvůli duševně nemocnému synovi premiéra, kterého unesli mafiánským způsobem na Krym. Takové klišé nevymyslíš. A nejhorší na tom je ta představa, kdo přijde k moci v ČR v případě, že vláda opravdu padne. Vládnout budou pro-americké koně z ODS, spolu s havlistickou frontou Demobloku z řad Pirátů, Lidovců, STANu a TOP09, pokud se TOPka vůbec dostane do parlamentu po volbách.

Jako tajní agenti, jenže jejich cílem byl nemocný člověk…

Vidíte, jak málo stačí ke zničení procesů řízení. Syn, který má psychické problémy, nerozumí obchodu a zkrachuje i farmu, kterou zkrachovat nejde, psí hlava na krku otce za to, že farmu nenechal zkrachovat a zachránil ji, převod firmy zpátky k tatíkovi poté, co projekt skončí se sekyrou skoro 30 mega a debilní novináři, kteří se miliardářovi snaží přišít paragraf za zneužití dotace na 50 míčů, když přitom vyděláte v daném roce 10 miliard zisku ve své vlastní firmě. Éto děbily.

Už zase nám chtějí odstranit premiéra, protože nekývl Američanům na dostavbu jaderného energobloku. Nemusíme Andreje Babiše adorovat, to určitě ne, má spoustu chyb, ale nesmíme připustit, aby nám neoconi už zase a znovu pokládali vládu a premiéra. Protože pokaždé, když hrozí pád vlády, tak se ptejte na to, jaká vláda přijde po ní? A podívejte se na ten výkvět v poslanecké sněmovně, v té nabídce. Mocenský tenzor je neúprosný. Útok na rodinu Andreje Babiše musíme odsoudit a označit za hyenismus. Reportáž pouze potvrdila, že syn Andreje Babiše má psychické problémy, nemá to jednoduché. Komu to ale dává práva posílat na nemocného člověka novinářské hyeny v přestrojení za Jamese Bondy? Česko, proboha, kam kráčíš? Je mnohem více krásnějších míst, než to, ve kterém se nikdy nesvítí a vězíme v něm po krk!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Převzato z Aeronetu , 13.11. 2018 .

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V české politice vládne tupost, rezignace a naivita

Úroveň české politiky neodpovídá stavu české společnosti. Je mnohem horší a táhne společnost dolů...

 Zatím se snaha o návrat zprofanované a mafianské elity která ucítila prostoduchost a naivitu některých skupin občanů částečně podařila. Místo, aby tito ekonomičtí extemisté z 90 let, byli za ekonomické zločiny potrestáni, znovu se snaží o návrat do jejich „zlatých časů“, kdy rozkradli občanům této země hodnoty které vytvořili svojí poctivou prací.

Dokonce šíří přes své různé „politologické experty“ propagandu o zániku levice a jiné nesmysly v duchu „přání otcem myšlenky“.

Dokud bude pravice bude i levice, to je objektivní faktor, který nemůže změnit žádný Fiala či Kalousek a jiní výtečníci.

Odstavec - autor redakce .

Malý příklad jak elity současného režimu kálí na své občany.

Nikde na západ od českých hranic není možné, aby se lidé dostali do stavu neřešitelné zadluženosti kvůli nezplacené jízdence. Vždyť existují způsoby, jak preventivně bránit vzniku takových dluhů už na úrovni dopravců (zamezit černému pasažérství spíše než pak vymáhat dluhy). Když jdete do metra ve většině metropolí v Evropě, jsou tam turnikety. Do autobusů se nastupuje přes řidiče. V ČR ale dopravní podniky generují velké procento budoucích exekucí.

Proč? Jak je možné, že právníci a politici až donedávna zavírali oči nad tím, že některé děti dostanou ke svým osmnáctinám "dárek" v podobě exekuce za nezaplacený odpad? Za dluh, který nezpůsobily a za nějž nemají žádnou faktickou odpovědnost? Jak je možné, že ČR má ve srovnání s ostatními zeměmi tak obrovskou míru zadlužení? Jednoduchá odpověď: Současná politická reprezentace jde z části na ruku mafiánskému schématu na pauperizaci bezmocných, částečně je rezignovaná a částečně pravděpodobně naivní.

Převzato z veřejně přístupných alternativních medií.

11.10.2018

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rok 1968 je  mediích poplatných současnému autoritativnímu politickému režimu v ČR. zneužíván k propagandě.

 

Ono se vůbec záměrně zapomíná na spoustu věcí a zatímco invaze sovětských vojsk a dalších členů Varšavské smlouvy je nám každoročně připomínána, ačkoli to proti nacistické invazi Německa a jejich spojenců bylo něco, jako štípnutí komára proti smrtelnému uštknutí jedovatým hadem.

To jaká zvěrstva nám prováděli a ještě větší na nás chystali Němci, je každým rokem více a více bagatelizováno a pomalu více a více utajováno, aby mladá generace nakonec ani nevěděla, že nám hrozilo vyhlazení a zotročení, před kterým nás zachránila Rudá armáda a nepřítelem číslo jedna se tak už provždy stalo Rusko, díky kterému náš národ dnes ještě vůbec existuje.

Takže Němcům se klaníme až po pás a lidově řečeno jim olizujeme kulky a skáčeme, jak německá kancléřka a její francouzský poskok píská. Zatímco Německo opěvujeme jako našeho obchodního partnera a vojenského spojence v útočném vojenském paktu NATO, tak na Rusko házíme jen a jen špínu a viníme ho ze všeho špatného, co se ve světě děje. Lidská paměť je selektivní, manipulovatelná a krátká, ale pokud měl být nějaký národ někým vyhlazen jako podřadná rasa a někdo ho zachránil i za cenu nemalých vlastních obětí, tak to by si lidé pamatovat rozhodně měli!!!!

Také je nutno připomenout to, že v Kremlu tehdy vládl Stalin, na kterého házíme špínu i přes to, že Rudá armáda z Československa poté, co vyhnala nacisty, do posledního vojáka odešla a ponechala nás zcela svobodně se ve volbách rozhodnout, kam bude směřovat naše budoucnost.

Po smrti Stalina, začalo období infiltrace socialistických zemí, které vyústilo v západem iniciované kontrarevoluce v Maďarsku a Československu, které skončily zbytečně velkým použitím síly zemí Varšavské smlouvy. Tehdy, by (zejména v Československu) bývalo stačilo zasáhnout pomocí malé operace speciálních sil a zbytek nechat na „nepomýlených místních“.

Místo toho se na rozkaz Ukrajince Brežněva konala masivní vojenská operace, jejímž výsledkem bylo přesně to, co západ chtěl, tedy odcizení se lidu a vedoucích představitelů tehdejších komunistů a ke ztrátě vděčnosti československého lidu vůči Sovětskému svazu za osvobození od nacistů. To nakonec po letech vedlo k návratu kapitalismu a potažmo k obnovení ekonomické a ideologické moci bývalých vykořisťovatelů a církve.

Idea komunismu byla pošpiněna a kapitalismus, na který si již skoro nikdo doopravdy nepamatoval, se idealizovaný vrátil plnou silou do střední a východní Evropy. Výsledkem bylo přetvoření Evropské unie, která po pádu komunistů přestala předstírat, že se jedná o ekonomické společenství a začala se rychle politizovat a omezovat nezávislost a suverenitu svých členů, pod taktovkou Německa a Francie, jako dvou největších členských zemí.

V současnosti je Evropa doslova na rozcestí ke svobodě, nebo zániku. Německo s Francií ekonomicky vysává menší členské země pomocí direktiv o tom, jaké věci se smí vyrábět, nebo kupovat, aby na tom měli největší profit německé a francouzské potravinářské, chemické a strojírenské korporace. Zároveň se vedení EU snaží zničit vlastenecké povědomí členských zemí a pomocí cíleně řízené migrace islamistů z Afriky snížit IQ obyvatel Evropy a potlačit tím zároveň pocit národní sounáležitosti mezi původním obyvatelstvem.

Tato protinárodní kampaň se vede současně s protiruskou, která má za cíl odvádět pozornost a vytvořit vnějšího nepřítele, aby si lidé nevšímali toho, že skutečný nepřítel vyrůstá a sílí přímo mezi nimi!!!

Ladislav Kašuka z CFP.

Konec ...

--------------------------------------------------------------------------------------------

Jeden z pokusů přepsat výsledky II. světové války a následné rozdělení sfér vlivu SSSR a USA v Evropě ? Pod laskavou péčí tajných služeb.

Šaškárna s "obrodným procesem" , Dubčekem a tkzv. "reformními komunisty" tomu odpovídala.

------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

2.-realny-kapitalismus---bezdomovci.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ruka-se-retezem.jpg

Sestavil Dr.MV.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výdaje na armádu USA oproti zbytku světa.

Americký rozpočet předstihuje všechny ostatní národy ve vojenských výdajích. Světové vojenské výdaje činily více než 1,6 bilionu $ v roce 2015. Výdaje USA tvořily 37 procent z celkové sumy. Americké vojenské výdaje jsou zhruba o velikosti  sedmi největších vojenských rozpočtů na celém světě.

Výdaje na armádu USA převyšují rozpočet Číny 2 X. Za každý dolar který Čína utratí za armádu, USA utratí $ 2.77
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Co je veřejný dluh ČR.

Filosofie výpočtu/modelu:

Zadlužení je podle metodiky Eurostatu ESA95: Veřejný dluh = Státní dluh + Dluh za kraje + Dluh za zdravotní pojišťovny

Statistika je mezinárodně srovnatelná - ESA95 je jedna metodika pro všechny státy EU.

  1. Vezmu veřejný dluh ke konci loňského roku oficiálně oznámený Ministerstvem financí ČR a odsouhlasený Eurostatem. Od tohoto čísla běží dluhové hodiny od 1. ledna aktuálního roku.

  2. Pak je potřeba dosadit do modelu do jakého čísla mají dluhové hodiny doběhnout k 31. prosinci aktuálního roku. Používám odhad Ministerstva financí zveřejněný v aktuálním Fiskálním výhledu Ministerstva financí ČR. Předpokládám, že tamní prognóza přímo od zdroje je nejlepší. Tento odhad pak doladím a zpřesním s ohledem na aktuální vývoj/plnění státního rozpočtu.

Pak,
průměrná rychlost zadlužování za 1 sekundu = [(B)-(A)] / [365*24*60*60]

Další projekce jsou založené prognóze Ministerstva financí ČR a na datech z Českého statistického úřadu. Např. průměrná rychlost HDP je vypočtena z rozdílu mezi stavem HDP v běžných cenách ke konci minulého roku a očekávanou výší ke konci aktuálního roku - přesně podle prognózy Ministerstva financí ČR.

 

------------------------------------------------------------------------------------

kamera-na-sloupu.jpg

 

Kamerový system v Jablonném nad Orlicí v provozu.Ovšem jeden člen městské policie je žalostně málo, Jablonné nad Orlicí by si zasluhovalo samostatnou městskou policii !

Přibližně stejně velká města mají svoji samostatnou městskou policii, např. Chvaletice ....

 

Ale zrovna tak dobrý počin by byl pro město supermarket, tento projekt neprošel, protože v pozadí stály jiné postranní zájmy. V současné době se o tom přesvědčujeme a doufáme, že se někdy dozvíme o co vlastně šlo. Ten kdo stál v pozadí / tehdejší zastupitelstvo v čele se starostou / se nesmazatelně zapsal, tímto negativním počinem do historie Jablonného nad Orlicí. 

4.-penny_fasada1.jpg

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

3.-paul-roberts.jpg

 

 


Důkazy že : Vláda USA je největší zločinecká organizace v lidské historii, píše - Paul Craig Roberts

09.01.2016 | Kategorie: Články a sloupce | Tagy: | Vytisknout článek Vytisknout článek

Důkaz že vláda USA je největší zločinecká organizace v dějinách lidstva

Paul Craig Roberts

Americká vláda trvá na tom, že její zákony jsou nadřazeny svrchovanosti jiných národů. Washington tvrdí, že americké soudy mají pravomoc nad cizími státními příslušníky a tvrdí, že americké soudy mají extrateritoriální pravomoc i v zahraniční v případě události, s kterými Washington nebo americké zájmové skupiny nesouhlasí. Snad nejhorší porušení lidských práv a mezinárodníích vztahů je Washingtonem praktikované pohrdání suverenitou cizích zemí a Washingtonem provozovaná scestná praxe vykonávat nelegální moc nad cizími státními příslušníky, pouze na základě obvinění z terorismu bez důkazů.

Vezměme si pár příkladů. Washington nejprve přinutil švýcarskou vládu, aby porušovala své vlastní zákony o bankách. Pak Washington přinutil Švýcarsko ke zrušení bankovního tajemství . Údajně, Švýcarsko je demokracie, ale zákony v zemi jsou upravovány ve Washingtonu od lidí, kteří nejsou voleni švýcarskými občany.

Například - "fotbalový skandál", Washington vymyslel, zřejmě za účelem ztrapnění Ruska. Domácí fotbalové organizace je ve Švýcarsku, ale to nezastavilo Washington, poslat agenty FBI do Švýcarska, zatknout švýcarské občany. Zkuste si představit, že Švýcarsko odesílá švýcarské federální agenty do USA, aby zatkli američany.

Představte si pokutu ve výši 9 miliard dolarů, které Washington uložil francouzským bankám pro nesoulad s politikou Washingtonu ve věci sankcí proti Íránu.  Washington si osvojuje právo kontroly nad zahraničními finančními institucemi, tyto nelegální akce donucování k tomu, že sankce Washingtonem uložené Íránu musí respektovat i další suverénní země, tyto akce USA jsou přísně nezákonné. v  tomto případě máme příklad trojité protiprávnosti, na základě vymyšlených a smyšlených obvinění, na základě kterých byly uloženy tyto sankce.

Washington tvrdil , že má pravomoc nad smlouvou, mezi francouzským loděnicemi a ruskou vládou a nutil francouzskou společnost porušit smlouvu, i za cenu pokuty miliardy dolarů pro tuto společnost . To bylo součástí Washingtonské "výuky " neposlušných a udělení lekce Rusům za nedodržování Washingtonských rozkazů ohledně Krymu.

Zkuste si představit svět, v němž každá země uplatni extrateritorialitu, jako své právo. Planeta by byla ve stálém chaosu

Neokonzervativní politika Washingtonu tvrdí, že si historie a svět vybrala Ameriku, aby vykonávala svou nadvládu nad světem,  Pouze vůle Washingtonu se počítá. Zákonů, jako takových není ani potřeba, jako když Richard Armitage náměstek ministra zahraničí USA řekl prezidentovi Pákistánu, že když nebudete dělat, co se vám říká, "budeme vás bombardovat do doby kamenné."

Zkuste si představit, prezidenty Ruska a Číny dávat takový příkaz suverénnímu národu

Ve skutečnosti, Washington bombardoval rozsáhlé oblasti Pákistánu, vraždil tisíce žen, dětí a starých lidí . Washington odůvodnil tyto akce tvrzením o právu vojenských akcí USA  i v cizích zemích. přesto, že Washington s nimi není ve válce.

Jak strašné všechny tyto akce jsou, nejhorší z Washingtonských zločinů proti jiným národům je, když Washington unese občany třetích zemí a udělá z nich vězně na Guantánamu na Kubě, nebo je umístí do tajných sklepení v satelitních státech, jako je Egypt a Polsko a na nich vykonává nepřípustné akty,jako je mučení, což je i v rozporu se zákony ve Spojených státech a  mezinárodním právem. Tyto neslýchané zločiny dokazují mimo veškerou pochybnost, že americká vláda je nejhorší zločinecká skupina, která kdy existovala na Zemi.

Když zločinec,George W. Bush a jeho neokonzervativní režim zahájil svou ilegální invazi do Afghánistánu, zločinný režim ve Washingtonu zoufale potřeboval "teroristy" s cílem poskytnout zdůvodnění pro ilegální invazi, která představuje válečný zločin, podle mezinárodního práva. Nicméně, tam nebyli žádní teroristé. Takže Washington rozhazoval nad Afganistanem letáky , které nabízeli tisíce v dolarech za "teroristy". A tak různé ozbrojené bandy reagovali na tuto příležitosti a zadržovali každého, kdo nebyl nikým chráněn a prodávali je američanům , jako teroristy.

8.1. 2016 Fayez Mohammed Ahmed Al-Kandari byl propuštěn po 14 letech mučení a věznění bez soudu na Guantanámu na Kubě na svobodu, aby si užil "svobodu a demokracii v Americe." Důstojník armády USA, plukovník Barry Wingard, který zastupoval Al-Kandariho řekl, že "není prostě žádný jiný důkaz než on je muslim a v Afghánistánu byl v nevhodnou dobu".to je něco, co jsem nikdy neviděl jako ospravedlnění pro uvěznění.

Upravil a přeložil : Dr.MV.

Zdroj web : Paul Craig Roberts

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Princetonská Universita .

Princetonská studie: v USA už není skutečná demokracie.

Pyki5gv7hpf2qwunerkw

Martin Gilens, Benjamin Page autoři studie.

 

Nová studie z Výzkumu na Princetonské universitě má špatnou zprávu pro americkou demokracii, a sice, že již neexistuje!

 Výzkumníci Martin Gilens a Benjamin,  říkají,  že v posledních několika desetiletích amerického politického systému se systém pomalu transformoval z demokracie do oligarchie, kde bohaté elity ovládají celou společnost.

S využitím dat vycházející z více než 1800 různých politických iniciativ, 1981-2002, došli k závěru, že bohaté, dobře propojené osoby na politické scéně řídí směr země, bez ohledu na vůli, nebo dokonce proti vůli většiny voličů.

Říkají :

"Ústředním bodem, který vyplývá z našeho výzkumu je, že ekonomické elity a organizované skupiny, zastupující své obchodní zájmy, mají rozhodující dopad na nezávislou americkou vládní politiku," píší, " průměrní občané mají malý, nebo žádný vliv na politiku vlády."

Pro ilustraci, Gilens a Page porovnávají politické preference Američanů - skupina I. obyčejných občanů a skupina II. lobbistických nebo podnikatelských skupin.  Zjistili, že vláda, ať už republikánská či demokratická, hlavně sleduje a preferuje zájmy druhé skupiny.

Výzkum dává na vědomí, že to není nový vývoj způsobený, řekněme, poslední rozhodnutím Nejvyššího soudu, které umožňuje dávat více peněz do politiky, jako je například Citizens United/ Občané v United se snaží zajistit tradiční americké hodnoty, kontrolu vlády, svobodu podnikání, silnou rodinu, a národní suverenitu a bezpečnost. Cílem Občané United je obnovit odkaz otců zakladatelů "svobodného národa, vedených poctivosti, zdravým rozumem a dobrou vůlí občanů. nebo jak tento měsíc rozhodl o - McCutcheon v. FEC . / rozhodnutí o regulaci volebních příspěvků a darů kandidátům do voleb / Výzkumné údaje sahají, až do roku. 1980 to napovídá, že to byl dlouhodobý trend, a proto je těžké pro většinu lidí toto sledovat a vnímat.


 

Upravil : Dr. MV.

 

kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk     

 

Podívejme se na to, jak se Pán Ježíš Kristus dívá na bohatství:

Lukáš 18:24-25

Když Ježíš viděl, jak se zarmoutil, řekl: "Jak těžko vejdou do Božího království ti, kdo mají bohatství! Snáze projde velbloud uchem jehly, než aby bohatý člověk vešel do Božího království."

 Proto  Ježíš říká – prodej všechno, co máš, rozděl to chudým a budeš mít poklad v nebi. Zbav se toho, co ti brání vstoupit do vztahu s Bohem.

Proto lze konstatovat,že touha po majetku je v rozporu s křesťanstvím a proto snahy církevních hodnostářů jsou zvrhlé a v rozporu se základními principy KŘESŤANSTVÍ , určitě se nemají šanci dostat do "království božího"

 

K VÍŘE V BOHA NENÍ POTŘEBNÁ ŽÁDNÁ ORGANIZACE, TUDÍŽ ANI CIRKEVNÍ NE  KAŽDÁ BYTOST, BUĎ BOHA V SRDCI MÁ, NEBO NE....

 

 Výplatní PÁSKA CÍRKVÍ

APOŠTOLSKÁ CÍRKEV
Registrace: 1989
Počet duchovních v roce 2005: 156
Počet věřících v roce 2001: 4 584
Počet duchovních v roce 2010: 184
Počet věřících v roce 2011: 4 934
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 27
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 48 529 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 1 056 336 374 Kč

BRATRSKÁ JEDNOTA BAPTISTŮ
Registrace: 1951
Počet duchovních v roce 2005: 21
Počet věřících v roce 2001: 3 641
Počet duchovních v roce 2010: 49
Počet věřících v roce 2011: 3 208
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 66
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 14 081 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 227 862 069 Kč

CÍRKEV ADVENTISTŮ SEDMÉHO DNE
Registrace: 1951
Počet duchovních v roce 2010: 93
Počet věřících v roce 2011: 7 394
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 79
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 31 000 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 520 827 586 Kč

CÍRKEV BRATRSKÁ
Registrace: 1951
Počet duchovních v roce 2005: 90
Počet věřících v roce 2001: 9 971
Počet duchovních v roce 2010: 111
Počet věřících v roce 2011: 10 872
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 98
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 32 335 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 761 051 303 Kč

CÍRKEV ČESKOSLOVENSKÁ HUSITSKÁ
Registrace: 1920
Počet duchovních v roce 2005: 388
Počet věřících v roce 2001: 99 356
Počet duchovních v roce 2010: 382
Počet věřících v roce 2011: 39 276
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 103
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 114 472 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 3 085 312 000 Kč

CÍRKEV ŘECKOKATOLICKÁ
Registrace: Rakousko-Uhersko
Počet duchovních v roce 2005: 37
Počet věřících v roce 2001: 7 704
Počet duchovních v roce 2010: 45
Počet věřících v roce 2011: 9 927
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 223
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 12 641 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 298 933 257 Kč

CÍRKEV ŘÍMSKOKATOLICKÁ
Registrace: Rakousko-Uhersko
Počet duchovních v roce 2005: 2753
Počet věřících v roce 2001: 2 748 918
Počet duchovních v roce 2010: 3 191
Počet věřících v roce 2011: 1 083 899
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 340
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 951 466 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 47 200 000 000 Kč

ČESKOBRATRSKÁ CÍRKEV EVANGELICKÁ
Registrace: Rakousko-Uhersko
Počet duchovních v roce 2005: 228
Počet věřících v roce 2001: 117 540
Počet duchovních v roce 2010: 256,7
Počet věřících v roce 2011: 51 936
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 202
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 82 957 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 2 266 593 186 Kč

EVANGELICKÁ CÍRKEV A.V. V ČR

Registrace: Rakousko-Uhersko
Počet duchovních v roce 2005: 11
Počet věřících v roce 2001: 14 914
Počet duchovních v roce 2010: 18
Počet věřících v roce 2011: 6 645
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 363
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 5 574 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 118 506 407 Kč

EVANGELICKÁ CÍRKEV METODISTICKÁ
Registrace: 1951
Počet duchovních v roce 2005: 45
Počet věřících v roce 2001: 2 705
Počet duchovních v roce 2010: 51,5
Počet věřících v roce 2011: 1 952
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 38
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 15 760 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 367 634 208 Kč

FEDERACE ŽIDOVSKÝCH OBCÍ V ČR
Registrace:Rakousko-Uhersko
Počet duchovních v roce 2005: 36
Počet věřících v roce 2001: 1 527
Počet duchovních v roce 2010: 112
Počet věřících v roce 2011: 1 132
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 27
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 12 093 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 272 064 153 Kč

JEDNOTA BRATRSKÁ
Registrace: Rakousko-Uhersko
Počet duchovních v roce 2005: 73
Počet věřících v roce 2001: 3 443
Počet duchovních v roce 2010: 112
Počet věřících v roce 2011: 2 156
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 19
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 31 316 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 601 707 065 Kč

LUTERSKÁ EVANGELICKÁ CÍRKEV A.V. V ČR
Registrace: 1995
Počet duchovních v roce 2005: 13
Počet věřících v roce 2001: 5 420
Počet duchovních v roce 2010: 11
Počet věřících v roce 2011: 2 591
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 238
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 3 725 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 113 828 334 Kč

NÁBOŽENSKÁ SPOLEČNOST ČESKÝCH UNITÁŘŮ
Registrace: 1930
Počet duchovních v roce 2005: 3
Počet věřících v roce 2001: 302
Počet duchovních v roce 2010: 4,5
Počet věřících v roce 2011: 155
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 35
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 1 394 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 35 999 847 Kč

PRAVOSLAVNÁ CÍRKEV V ČESKÝCH ZEMÍCH
Registrace: Rakousko-Uhersko
Počet duchovních v roce 2005: 155
Počet věřících v roce 2001: 23 053
Počet duchovních v roce 2010: 169
Počet věřících v roce 2011: 20 628
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 122
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 44 996 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 1 146 511 242 Kč

SLEZSKÁ CÍRKEV EVANGELICKÁ A. V
Registrace: Rakousko-Uhersko
Počet duchovních v roce 2005: 87
Počet věřících v roce 2001: 14 038
Počet duchovních v roce 2010: 102
Počet věřících v roce 2011: 8 162
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 80
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 29 676 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 654 093 059 Kč

STAROKATOLICKÁ CÍRKEV V ČR
Registrace: Rakousko-Uhersko
Počet duchovních v roce 2005: 35
Počet věřících v roce 2001: 1 614
Počet duchovních v roce 2010: 47
Počet věřících v roce 2011: 1 736
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 37
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2010: 12 738 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 272 739 910 Kč

---------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Definice Státního dluhu .

 

Státní dluh (nebo také veřejný dluh a národní dluh) jsou peníze, které dluží kterákoli úroveň státní správy – tedy vláda (ať už centrální či federální) nebo krajské či obecní zastupitelstvo.

 

Jelikož správní organizace reprezentují lid dané země, lze státní dluh považovat zároveň za dluh jednotlivých daňových poplatníků.

Státní dluh se dělí za prvé podle toho, kdo je věřitelem státu. Podle toho se rozlišuje vnitřní (věřitelé občané státu či právnické osoby v něm registrované) a vnější zadlužení (zahraniční subjekty). Vláda si půjčuje obvykle emisním financováním (vydáváním obligací a dalších cenných papírů). Dalším způsobem pro méně lukrativní země je možnost půjčovat si od obchodních bank nebo nadnárodních institucí (např. Evropská či Světová banka).


Eurozóna
 Principy činnost EUHospodářská měnová unie

Evropská hospodářská a měnová unie je oblast jednotné měny v rámci jednotného trhu EU, kde se lidé, zboží, služby a kapitál pohybují beze všech omezení. Členské státy Unie koordinují svoji hospodářskou politiku a zároveň používají společnou měnu Euro. Pravidla a cíle hospodářské a měnové unie jsou definovány Maastrichtskou smlouvou.

eurozona

Společná hospodářská politika je záležitostí rady ministrů financí členských zemí Evropské unie. Na tvorbě společné hospodářské politiky se podílí i Dánsko, Švédsko a Velká Británie, které si však ponechaly vlastní měnu nevstoupily dělat měnové unie.

Společnou měnovou politiku má na starosti Evropská centrální banka. Ta může jako jediná instituce v Evropské unii ovlivňovat měnovou politikou kurs Eura vůči třetím státům a reagovat tak na vývoj evropského hospodářství. Kromě evropské centrální banky existují i jednotlivé banky národní, které však nemají žádnou pravomoc nezávislé měnové politiky.

Výhodou společné měnové unie je ztráta kursovního rizika a kursovních poplatků. To zlepšuje podmínky pro vzájemný obchod a investice mezi jednotlivými členy unie a výrazně přispívá k volnému pohybu kapitálu. Nevýhodou je naopak skutečnost, že se členské státy musely vzdát vlastní nezávislé monetární politiky. Tuto pravomoc má pouze Evropská centrální banka. Ta však musí dbát na prosperitu celé Unie a nemůže tak pomoci členskému státu v případě recese v takové míře v jaké by mu dokázala pomoci intervence domácí centrální banky.

Po druhé světové válce byly všechny evropské měny fixně vázány na americký dolar, jehož kurs se odvíjel od ceny zlata. V roce 1971 se však tento tzv. Brettonwoodský systém rozpadl. Státy Evropské unie se pak v roce 1979 domluvily na vytvoření evropského měnového systému, který měl nahradit Brettonwoodský systém. Byla vytvořena tzv. Evropská měnová jednotka (EMU), která byla jakýmsi váženým průměrem všech evropských měn. Od této měnové jednotky se pak vypočítávaly směnné kursy mezi jednotlivými evropskými měnami. Vzájemné kursy mezi jednotlivými měnami tak byly pevně stanoveny a povinností členských států bylo zamezit změnám vzájemných kurzů větších než ±2,25%. Pokud hrozilo, že změna kurzu bude větší, byla centrální banka dotyčného státu povinna intervenovat a navrátit kurz do původního stavu.

Tento systém vydržel až dělat začátku devadesátých nechaný, kdy se většina evropských měn navázala na Německou marku.V roce 1993 se členské státy v Maastrichtské smlouvě domluvily na vytvoření společné evropské měny euro, která vstoupila v platnost v roce 1999. Nejprve pouze v bezhotovostním styku od roku 2002 i ve styku hotovostním.

Pro přijetí eura musí stát splnit tzv. Maastrichtská kritéria, jež mají za cíl udržet cenovou stabilitu v Eurozóně i po přijetí nových členů. Kritéria jsou následující:

  • Roční deficit veřejných financí nesmí překročit hranici 3% a celkový státní dluh hranici 60% (pokud je tento dluh výrazně vyšší, musí mít alespoň dlouhodobě klesající tendenci).
  • Míra inflace může být pouze o 1.5 % vyšší než je průměr tří členských státu s nejnižší mírou inflace.
  • Stát musí nejméně dva roky před přijmutím Eura svázat svoji měnu s Eurem a během této doby nesmí svoji měnu devalvovat.
  • Dlouhodobá úroková míra může být pouze o 2 % vyšší než je průměr tří členských státu s nejnižší úrokovou mírou.

Poté co stát splní všechna Maastrichtská kritéria může přijmout společnou evropskou měnu Euro. Každý stát používající Euro však musí dodržovat pakt růstu stabilita, který státy zavazuje k deficitu veřejných financí menšímu než 3% HDP a celkovému zahraničnímu dluhu menšímu než 60% HDP.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------